Anasayfa / Girişimcilik / Kafanızda Yeni Bir Fikrin Oluşması

Kafanızda Yeni Bir Fikrin Oluşması

Kafanızda Yeni Bir Fikrin Oluşması

Eğer kendi işinizi kurmaya karar verdiyseniz ama aklınızda hangi işi yapacağınıza dair bir fikir yoksa veya karar vermekte zorluk yaşıyorsanız, aşağıdaki sorulara vereceğiniz yanıtlar karar vermenizde size yardımcı olacaktır.

Her şeyden önce var olan yeteneklerinizi ve becerilerinizi kullanabileceğiniz alanlara yönelmeniz gerekir. Eğer herhangi bir konuda el beceriniz veya teknik bilginiz varsa bu yeteneğinizi kullanabileceğiniz bir iş yeri açabilirsiniz.

Eğer yıllarca uğraştığınız bir hobiniz varsa bu hobinizi de ticari bir faaliyete dönüştürebilirsiniz. Mesela bunların eğitimini vereceğiniz bir iş yeri açabilirsiniz, hatta bu işi yapmaya evinizde bile başlayabilirsiniz.

Günlük yaşamınızda alışveriş yaparken veya bir ürünü kullanırken veya bir hizmetten yararlanırken, kendi kendinize bu ürün aslında şöyle olsaydı çok daha fazla alıcısı olurdu veya bu hizmet aslında şu şekilde verilmeli dediğiniz olmuşsa, işte size bunları yapmak için bir fırsat. Aynı sıkıntıları sizin gibi birçok kişinin daha yaşamış ve aynı şeyleri düşünmüş olma olasılığı hiç de az değildir ve satın aldığınız ürün veya hizmet ile ilgili bu sorun ve sıkıntıları giderecek yeni bir ürün geliştirebilirseniz bu ürünü satma olasılığınız çok yüksektir.

 


İlginizi Çekebilir

Sevilen oyun imalcisi, Blizzard ile birleşti!

Oyun dalında birtakım isimler hiç unutulmaz. O denli firmalar var ki onların bir iş üzerinde çalıştığını duyduğumuzda bile heyecanlanıyoruz ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: