Anasayfa / Girişimcilik / İptal edilen Star Wars oyunu 10 yıl sonra ortaya çıktı!

İptal edilen Star Wars oyunu 10 yıl sonra ortaya çıktı!

E3 2012’de duyurulan ve o devir için gelmiş geçmiş en yeterli grafikli oyunlardan biri olmasına kesin gözüyle bakılan Star Wars 1313, EA Games tarafından iptal edilmişti. İptal edilmesinden yıllar sonra, oyunun Unreal Engine 3 ile geliştirildiği ve ana karakterinin de Boba Fett olacağı ortaya çıkmıştı. Star Wars 1313’ün oynanış görüntüsü, duyurulmasının üzerinden on yıl geçtikten sonra ortaya çıktı.

Star Wars 1313, 2013’te iptal edilmişti

EA Games, bu hafta yaptığı bir açıklamayla birebir anda üç Star Wars oyunu geliştirdiğini açıkladı. Star Wars Jedi: Fallen Order 2‘nin yanı sıra bir FPS, bir de gerçek vakitli strateji geliştrdiğini açıklayan ünlü oyun imalcisi, geçtiğimiz yılarda büyük bir umutla beklenen Star Wars 1313 projesini iptal ettiğini resmen duyurmuştu.

Star Wars hayranları tarafından büyük bir reaksiyon alan iptal haberinin akabinde oyunu geliştiren grubun bir kısmı Jedi: Fallen Order projesine kaydırılmıştı. E3 2012’de duyurulan ve başrolünde Boba Fett’in yer alacağı üretimin oynanış görüntüleri, duyurulmasının üzerinden 10 yıl geçtikten sonra ortaya çıktı.

LucasArts Studio’nun kapatılmasıyla iptal edilen projeden alınan bu oynanış görüntüsünün bir prototip olduğu belirtiliyor. Çabucak üstteki görüntüden da gördüğünüz üzere yayınlanan oynanış imajlarının E3 2012’de yayınlanan manzaralarla uzaktan yakından alakası yok. Bu manada ya bu görüntü 2012’den çok daha evvel kaydedildi, ya da E3 2012’de gösterilen görüntüde izlediklerimiz CGI animasyondan ibaretti.

Pekala sizler yayınlanan görüntü ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce bu 15 dakikalık görüntüdeki üretim karşımıza çıkmış olsa başarılı bir oyun olabilir miydi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: