Anasayfa / Girişimcilik / Horizon Zero Dawn, satış rekoru kırdı!

Horizon Zero Dawn, satış rekoru kırdı!

Geçtiğimiz günlerde ikinci yıldönümünü kutlayan Horizon Zero Dawn, 2019 yılındaki rekorunu geçti. 2017 yılında piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn’ın devam oyunun şubat 2022’de yayınlanması bekleniyor.

Birinci olarak 2017’de PS4 üzerinden piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn, 10 milyonluk bir artış daha göstererek, 20 milyonluk bir satışa ulaştı. İşte rekor kıran Horizon oyunu ve İşte detayları…

Horizon Zero Dawn’dan 20 milyonluk rekor satış doğrulandı

PlayStation Studios lideri Hermen Huslt, Twitter’dan yaptığı açıklamayla birlikte Guerrilla Games’in Horizon Zero Dawn’unun PS4 ve PC’de 20 milyondan daha fazla kopya sattığını doğruladı. Daha öncesinde tanınan oyun, 2019‘da PS4’te satılan 10 milyon kopyaya ulaştı.

18 şubat tarihinde hem Playstation 4 hem de Playstation 5 oyuncuları için devam niteliğinde olan Horizon Forbidden West piyasaya sürülecek. Oyunun piyasaya sürülmesi beklenirken geçtiğimiz hafta yayınlanan HFW oynanış görüntüsü tüm hayranları heyecanlandırdı. Paylaşılan oyun görüntüsü PS4 üzerinden olsa da imaj kalitesinin çok güzel olması ise hayranları en çok sevindiren nokta oldu.

Playstation’dan Herman Hulst, Twitter hesabından yaptığı açıklama “Horizon Zero Dawn resmi olarak dünya çapında PS4 ve PC’de 20 MİLYON’un üzerinde kopya sattı. Guerrilla grubuna ve tüm hayranlara teşekkürler. Artık ise Horizon Forbidden West’i ziyaret etmeye hazırlanalım” dedi.

Horizon Forbidden West ne vakit yayınlanacak?

Guerrilla Games tarafından geliştirilen Horizon Forbidden West 18 şubat 2022’de yayınlanacak. Türkçe altyazı seçeneğiyle gelecek olan oyun PS4 ve PS5 için çıkış yapacak. 4K UHD formatında geliştirilen oyun, 96 GB’lık yer kaplayacak. PS5‘ın şuan sahip olduğu depolama oranını göz önüne alınca, yaklaşık olarak 8 oyundan fazlasını depolamak mümkün olmayacak.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: