Anasayfa / Girişimcilik / Horizon Forbidden West, çıkışına 1 ay varken sızdırıldı!

Horizon Forbidden West, çıkışına 1 ay varken sızdırıldı!

18 Şubat 2022 tarihinde hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 platformlarında piyasaya sürülmesi beklenen Horizon Forbidden West’in PS4 versiyonu erkenden sızdırılmış üzere görünüyor. Ünlü Rus toplumsal medya sitesi VK platformunda, oyunun TV üzerinde PS4 platformunda çalışır halde görselleri paylaşıldı.

Horizon Forbidden West’in PS4 versiyonu sızdı

Killzone serisinin de yaratıcısı olan Guerilla Games tarafından geliştirilen ve PS5’in Spider-Man sonrası en büyük kozlarından biri olması beklenen Horizon Forbidden West’in PS4 versiyonu erkenden sızdırıldı. Birinci olarak VK platformunda yayınlanan görseller, daha sonrasında ünlü toplumsal medya platformu Reddit’te de yayıldı. Sony, bütün web sitelerinde yayınlanan görselleri sildirdi.

Birden fazla rapora nazaran, fotoğraflar birinci olarak bir kullanıcının oyunun Gold Copy olarak da isimlendirilen ve PS4’ün Jailbreak’li bir versiyonunda oynanır halde görüntülendi. VK.Com aracılığıyla yayınlanan görsellerin, oyunun Sony tarafından üçüncü parti bir çeviri firmasına gönderildikten sonra kapalılık muahedesini bozarak yayıldığı kestirim ediliyor. Hatırlayacağınız üzere misal bir durum The Last of Us Part II‘de de yaşanmış ve oyunun en büyük sürprizlerinden biri sızdırılan senaryoyla açık edilmişti.

Her ne kadar Sony, oyuna dair bütün görselleri hem Vk’da hem de Reddit’te telif hakkı gerekçesiyle sildirse de üretimin PS4 versiyonunun dahi kusursuz göründüğü belirtiliyor. Bu manada PS5 için birinci parti oyunlarının kalitesizliğinden ve azlığından yakınan kitle için şimdiden müjdeli haberler gelmiş üzere görünüyor. Oyuna dair TV üzeridnen alınan görselleri dahi gören az sayıdaki Sony PlayStation kullanıcısı, üretimin PS5 versiyonunun harika görüneceğinden şimdiden emin…

Pekala sizler bu durumla ilgili ne düşünüyorsunuz? Oyunun şimdiden sızdırılması satış sayılarına tesir eder mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: