Anasayfa / Girişimcilik / Hogwarts Legacy çıkış tarihi sızdırıldı

Hogwarts Legacy çıkış tarihi sızdırıldı

Geçtiğimiz yıl PlayStation’un resmi YouTube hesabından yayınlanan Hogwarts Legacy oyunu fragmanı, Harry Potter hayranı oyuncuları heyecanlandırmayı başardı. Bugün Hogwarts Legacy’nin çıkış tarihi sızdırıldı.

“1800’lerin büyücülük dünyasında geçen açık dünya, tek oyunculu, aksiyon rol yapma görüntü oyunu” olarak tanımlanan Hogwarts Legacy, yakında oyuncular ile buluşacak. Oyuncular, Hogwarts School of Witchcraft‘ta kendi karakterleri üzerinde büyülerde ustalaşarak, iksirleri hazırlayarak ve fantastik canavarları evcilleştirerek büyülü yeteneklerini geliştirebilecek.

Hogwarts Legacy çıkış tarihi ortaya çıktı

Bir müddettir söylentiler ile gündeme gelen Hogwarts Legacy oyununun Fantastik Canavarlar sinemasından sonra yayınlanacağı sav ediliyordu. 2023’e kadar yayınlanmayacağı varsayım edilen oyun ile ilgili yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları sinemasından evvel yayınlanacağı kesinleşesen Hogwarts Legacy, sızıntılara nazaran Nisan 2022’de oyuncular ile buluşacak. Birtakım analistler, oyunun Eylül yahut Ekim ayında piyasaya sürülmesi hayranların ilgisini çekmek için stratejik bir atılım olacağını düşünüyor.

Orjinal Harry Potter sinemaları sonbahar, Cadılar Bayramı ve tatil dönemiyle ilişkiliyken, Hogwarts Legacy’nin piyasaya sürülme tarihini Harry Potter sinemalarına nazaran düzenlemek oyunun ticari başarısına yardımcı olabileceği varsayım ediliyor. Ayrıyeten oyunun Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanacağı belirtiliyor.

Warner Bros Genel Müdürü Rachel Wakley, geçtiğimiz haftalarda Fantastik Canavarlar: Dumbledor’un Sırları sinemasının Nisan 2022’de beyaz perdeye aktarılacağını ima eden açıklamalarda bulundu. Pandemi süreci nedeniyle sinemanın şimdi yayın tarihi netleşmese de Harry Potter hayranlarının kısa müddet içerisinde hem oyun hem de sinemaya kavuşacağı varsayım ediliyor.

Hogwarts Legacy birinci olarak Ocak ayında, ortaya çıkmasından kısa bir müddet sonra ertelenmişti. Bu yüzden erteleme kararının bir defa daha verilmeyeceği kestirim ediliyor.

Harry Potter: Hogwarts Legacy’nin 2022’de PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkacağı biliniyor.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: