Anasayfa / Girişimcilik / Hogwarts Legacy, beklenenden daha erken yayınlanabilir

Hogwarts Legacy, beklenenden daha erken yayınlanabilir

Yapımcılığını Warner Bros. Interactive Entertainment’ın üstlendiği açık dünya aksiyon oyunu Hogwarts Legacy oyununun çıkış tarihi hakkında yeni gelişmeler var. Harry Potter hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği yeni oyunun bu yıl içerisinde çıkma mümkünlüğü bir epey yüksek.

Aslına bakarsanız Hogwarts Legacy’nin çıkış tarihi hakkında birçok argüman bulunuyor. Bu iddilaların en güçlüsü, yaptığı sızıntılarla nokta atışı yapan bir Twitter hesabından geldi. AccountNGT isimli bu hesap, Hogwarts Legacy’nin çıkacağı ayı bile belirtmiş durumda.

Hogwarts Legacy bu yılın sonlarına hakikat oyuncularıyla buluşuyor

Hogwarts Legacy’nin çıkış tarihi birinci olarak 2021 olarak belirlenmişti. Fakat oyunun yayıncı ve geliştiricileri, oyunculara daha kaliteli bir tecrübe sunmak ismine bu tarihi 1 yıl erteleme kararı aldıklarını açıklamıştı.

Bu açıklamaların üzerinden uzun bir vakit geçti ve oyunun 2022 yılının hangi periyodunda çıkacağına dair hiçbir bilgi gelmedi. Oyunun yalnızca PS5 lansmanında gösterilen fragmanı harici hiçbir ayrıntıya sahip olmaması ve ne yayıncı ne de geliştiricilerin yeni bir açıklama yapmaması, insanları oyunun akıbeti hakkında kuşkuya düşürmeye başladı.

Bütün işaretler, Hogwarts Legacy’nin 2023 yılına ertelendiğini gösterse de Warner Bros., oyunun bu yıl çıkacağı konusunda ısrar etmeye devam ediyor.

Anonim Twitter hesabı ile bugüne kadar birçok oyun hakkındaki bilgileri evvelce sızdıran AccountNGT, 1800’lü yıllarda geçecek RPG oyunu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. AccountNGT’nin söylediklerine nazaran Hogwarts Legacy 2022 yılının Eylül ayında meraklılarıyla buluşacak ve oyuna dair yeni bir fragman da önümüzdeki mart ayında yayınlanacak.

Oyunun 2021 yılında ertelenme nedeni, oyuncuların tecrübesi ile ilgiliydi

Daha evvel de belirttiğimiz üzere PS5 lansmanında tanıtılan Hogwarts Legacy’nin 2021 yılında çıkması bekleniyordu. Fakat oyunun imalcileri daha sonrasında resmi bir açıklama yaptı ve oyuna “gerekli vakti tanımak istediklerini” belirterek, oyun tecrübesini oyuncular için daha yeterli bir hale getirene kadar yayınlamayacaklarını lisana getirmişti.

Hogwarts Legacy, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One ve PC platformlarında çıkacak

1800’lü yıllarda Harry Potter cihanında geçecek bu RPG oyunu, konsol ve PC olmak üzere tüm platformlarda satışa çıkacak. Oyuncular, bu açık dünya oyununda özel yetenekleri ve büyüler üzerinde ustalaşarak RPG çeşidinde birbirileri ile gayret verecek.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.