Anasayfa / Girişimcilik / Hile yapan Call of Duty oyuncularına ömür uzunluğu men!

Hile yapan Call of Duty oyuncularına ömür uzunluğu men!

Activision, Call of Duty oynarken hile yapanlara karşı daha da agresif olmayı amaçlıyor. Daha evvelden Ricochet isimli bir sistem kuran şirket, mevcut yapısında dahi çok eleştirilirken, tekrar tartışmalı bir atağa imza atacak. Tezlere nazaran hile yapan oyunculara, bir daha birebir seriden öteki bir oyunu oynamak imkansız olacak.

Kalıcı yasak getirmeyi planlayan Activision, geçmiş, gelecek fark etmeksizin tüm oyunlarından bu şahısları silmek istiyor. Tezleri kuvvetlendiren ayrıntı ise Ricochet‘in blog sayfasında görüldü.

Call of Duty, hilecileri her yerden silecek

Oyuncuların şikayetleri nedeniyle de berbat bir üne kavuşan Activision, daha evvelce hatırlayacağınız üzere, PC’lerin çekirdeklerine kadar giren bir müdafaa sistemi geliştirmişti. Kapalılık konusunda sıkça tartışmalara neden olan Ricochet isimli sistem, şikayetleri bir nebze olsun sonlandırmayı başardı. Müdafaayı bir adım öteye taşımak isteyen Activision ise, daha sert bir adım ile geliyor.

Ricochet‘in blog sayfasında paylaşılan bir yazı, hilecileri biraz korkutabilir. Çünkü Activision, rastgele bir Call of Duty‘de yapılan hilenin cezasını, ömür uzunluğu kesecek. Yakalanan şahısların öteki tüm Call of Duty oyunlarına erişimi yasaklanacak.

Blog yazısındaki ihtarlar dikkat çekerken, sonraki kademelerde ne olacağı bilinmiyor. Lakin Activision, geçmiş yahut gelecek ayırmaksızın muhakkak Call of Duty üretimlerinden hilecileri uzak tutmayı planlıyor üzere:

Güvenlik ihlalleri nedeniyle kalıcı askıya almalar artık Call of Duty: Vanguard‘ın yanı sıra Call of Duty serisindeki tüm geçmiş, şimdiki ve gelecekteki oyunlar da dahil olmak üzere seri genelinde geçerli olabilir. Ayrıyeten güvenlik siyasetinin çok yahut tekrarlanan ihlalleri ve kimliğinizi yahut donanım aygıtlarınızın kimliğini gizlemeye yahut karartmaya yönelik her türlü teşebbüs, kalıcı cezalandırma ile sonuçlanacaktır.

Yapılan bu sert açıklamanın akabinde rastgele bir öteki duyuru gerçekleştirilmedi. Stüdyo, olan biten konusunda oyuncuların yansılarını beklemeye geçti. Bakalım Call of Duty bünyesindeki hileciler, bu durum karşısında nasıl reaksiyon verecekler? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler Acitivision tarafından yapılan bu hamleyi nasıl buluyorsunuz? Sizce bu efor seriyi kurtarabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: