Anasayfa / Girişimcilik / Hideo Kojima, yeni oyunuyla ilgili birinci sefer konuştu!

Hideo Kojima, yeni oyunuyla ilgili birinci sefer konuştu!

Japonya’nın yetiştirdiği en parlak zekalardan biri olan ve oyun dünyasının Einstein’ı olarak bilinen Hideo Kojima, verdiği bir röportajda yeni oyunuyla ilgili birinci sefer sessizliğini bozdu. Kojima Productions bünyesinden çıkacak olan yeni projesiyle ilgili konuşan Japon üretimci, tıpkı Death Stranding’de olduğu üzere devrimsel bir oyun yapmaya çalışacağını açıkladı.

Hideo Kojima iki oyun birden geliştiriyor

Japonya’nın en ünlü oyun ve cümbüş mecmualarından biri olan Famitsu ile bir söyleşi gerçekleştiren dahi oyun imalcisi Kojima, an prestijiyle iki farklı oyun üzerinde çalıştığını belirtti. Kojima, yeni devirde geliştirdiği oyunlarda, cümbüş kesimindeki beklentileri ziyadesiyle karşılayacağına inanıyor.

Oyunların isimleri yahut tipleri hakkında bir bilgi vermeyen Kojima, bu üretimlerden birinin tıpkı Metal Gear Solid üzere AAA kalitesinde devasa bir üretim olacağını doğruladı. Her vakit olduğu üzere oyunlarla ilgili ayrıntı vermekten kaçınan Kojima, 2022 yılında bulut tabanlı oyun servislerinin epeyce tanınan hale geleceğini ve PS Now, Xbox Cloud Gaming ve GeForce Now üzere hizmetlerin altın yılını yaşayacağını argüman etti.

Son olarak geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü Death Stranding ile daha evvel oyun dünyasında görülmemiş bir çeşidi bizlerle tanıştıran Kojima, oyun severleri de ikiye bölmüştü. Kimi oyuncular bu ‘kargo nakliyeciliği‘ üzerine inşa edilen oynanışı sıkıcı bulurken, bazıları de devrimsel bir yeniliğe imza atıldığını düşünmüştü. Bununla birlikte Kojima’nın ismi bile oyunun satışlarda başarılı olmasına yetmişti.

Pekala sizler Japon oyun imalcisi Hideo Kojima’nın yeni imaliyle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: