Anasayfa / Girişimcilik / Heyecanlandıran açıklama: Çağdaş Warfare 2 mi geliyor?

Heyecanlandıran açıklama: Çağdaş Warfare 2 mi geliyor?

Microsoft’un ani bir atak yaparak Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağını açıklamasının yankıları sürüyor. Bu atağın akabinde oyun kesiminde adeta çalkalanırken, şirketin haklarını elinde bulundurduğu Call of Duty üzere üretimlerin da akıbeti bir epey merak edilmeye başlandı. Hatta son devirde Microsoft’un Activision tarafından geliştirilen oyunları PlayStation üzere başka platformlara göndermeyeceği tarafında savlar da ortaya çıktı.

Infinity Ward’tan yeni kuşak Call of Duty açıklaması

Bilindiği üzere her yılın ekim ya da kasım aylarında yeni Call of Duty üretimlerini deneyimleme imkanı buluyoruz. Bu nedenle 2022’nin sonlarına hakikat çıkış yapması beklenen yeni oyunla ilgili meraklı bir bekleyiş başladı.

Activision Blizzard, bir müddet evvel yayınladığı açıklama metninde 2022’nin Call of Duty oyununu Kaliforniya merkezli oyun stüdyosu Infinity Ward’ın üstleneceğini duyurdu. Bu açıklamanın çabucak akabinde stüdyo tarafından heyecanlandıran bir toplumsal medya paylaşımı yapıldı.

Infinity Ward, resmi Twitter hesabından ”Yeni kuşak Call of Duty çok yakında geliyor. Tetikte kalın.” biçiminde bir gönderi paylaştı. Bu paylaşımın akabinde serinin meraklılarını bir oldukça heyecanlandıran tezler ortaya atıldı.

2019’un ekim ayında tekrar başlatılan ve oyunseverlerden olumlu geri dönüşler almayı başaran Çağdaş Warfare serisinin merakla beklenen ikinci oyunu ile ilgili son periyotta birçok söylenti ve rapor ortaya çıktı. Lakin üretimin geliştirilme basamağında olduğu Activision Blizzard tarafından hiçbir vakit doğrulanmadı.

Lakin savlara nazaran serinin birinci oyununda da geliştirici koltuğunda oturan Infinity Ward, Call of Duty’nin yine başlatılan Çağdaş Warfare serisinin ikinci oyunu üzerinde çalışıyor. Öte yandan yapılan paylaşımla birlikte oyunun Xbox Series XIS ve PlayStation 5 konsolları özelinde çıkış yapması da epeyce beklenen.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Infinity Ward, Call of Duty Çağdaş Warfare 2 üzerinde çalışıyor olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘dan bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: