Anasayfa / Girişimcilik / Hello Neighbor 2, argümanlı yapay zeka ile geliyor!

Hello Neighbor 2, argümanlı yapay zeka ile geliyor!

Hello Neighbor 2 oyununu merakla bekleyenleri ürkütecek yeni ayrıntılar geldi. Her ne kadar üretimin, ertelendiği de açıklansa da, son gelişmeler beklentileri yükseltebilir. Üretimciler bilhassa, yapay zeka konusunda hudutları zorlamaya hazırlanıyor.

Görünüşü korkutucu olmasa da, oyun dünyasını epeyce şaşırtmayı başaran Hello Neighbor, serinin devamında da tezli atılımlar yapacak. Birinci gelen bilgilere nazaran üretimciler, yapay hudut ağı ile farklı bir tecrübe sunmak istiyor.

Hello Neighbor 2, yapay hudut ağı ile geliştiriliyor

Son yıllarda ismini sıkça duyuran yapay hudut ağı teknolojisi, büsbütün insan beyninden ilham alınarak teknoloji dünyasına sunuldu. Biyolojik hudut sisteminin bir taklidi olan ağ, günümüzün data dünyasında sıkça kullanılmakta. Lakin oyun dünyası bu teknoloji için epeyce yeni bir alan olacak. Üretimci firma tinyBuild‘in CEO‘su Alex Nichiporchik, şaşırtan tercih ile alakalı da birinci defa konuştu.

Yapay zekanın makine öğrenmesine bağlı olacağını aktaran Alex Nichiporchik, Oyuncuları hayli şaşırtacaklarını aktardı. Başarılı yönetici kelamlarına şu halde devam etti:

Her oyuncu, yapay zekayı bir halde etkilediğini bilir. Seçtiğiniz rastgele bir oyun tarzı için, yapay zeka vakitle buna ahenk sağlayacak, böylelikle yalnızca oyun oturumunuz ve araştırmanızdan daha büyük bir şeyin modülü olduğunuzu hissedeceksiniz. Araştırmanızı kendi yolunuzla yürüttüğünüz için bu çok şahsî bir his, lakin tıpkı vakitte tüm topluluğu da etkileyebilirsiniz, bu yüzden yapay zekanın, makine tahsili ile hakikaten bunun için çalışıyoruz. Bu nedenle, yapay zeka sizin için pahalı bir rakip olmalı ve oyun üslubunuza ve ne kadar yetenekli olduğunuza ahenk sağlamalıdır.

2022 yılına ertelenerek hayranlarını bir nebze olsun üzen Hello Neighbor 2, 7 Nisan 2022 tarihinden itibaren ön siparişlere açık olacak. Merakla beklenen oyunun farklı stille gelecek olması da buruk bir sevince neden oldu. Yapay zekanın makine öğrenmesine bağlı olarak sunulduğu az sayıda oyun varken, üretimciler büyük oynayarak beğeni toplamak istiyor.

Pekala sizler, Hello Neighbor 2 için duyurulan yeniliği nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce stüdyo, oyuncuların beklentilerini karşılayacak mı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: