Anasayfa / Girişimcilik / Hayranları heyecanlandıran sav: Bully 2 geliyor!

Hayranları heyecanlandıran sav: Bully 2 geliyor!

Rockstar Games son yıllarda çoğunlukla Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption serileriyle anılsa da Bully de stüdyonun başarılı serilerinden bir tanesi. Bir lise öyküsünü anlatan Bully, PlayStation 2 ile tanıştığımız kaliteli oyunlardan biriydi. Bu oyuna hayranlık besleyen milyonları heyecanlandıran gelişmeler yaşandı, Bully 2 hakikaten de geliyor olabilir.

Rockstar, bu yaz Bully 2’yi karşımıza çıkarabilir

Pek çok oyuncunun favorileri ortasında olan Bully birinci sefer 2006’da karşımıza çıkmıştı. Sonrasında ek paketlerin geldiğini görsek de 15 yıldır hayranlar bu oyundan yeni bir şey göremedi. 2019 yılında çıkan söylentiler, yeni bir Bully oyununun geliştirilme etabında olduğunu söylüyordu ve artık ise oyunun yakında duyurulacağı söylentileri yayılıyor. Ay başından beri devam eden tartışmalara Game Informer sitesinin editörlerinden biri de katılmış ve oyunun yakında geleceğini söylemiş. Bu tweet, Battlefield sızıntılarıyla tanıdığımız Tom Henderson tarafından herkese açık olarak paylaşıldı.

https://twitter.com/_Tom_Henderson_/status/1470475171136000013

Biraz daha geçmiş yıllara gittiğimizde ise Bully ile ilgili savların birinci olmadığını görüyoruz. Bunlardan bilinen en eskisi, 2008 yılında Rockstar Games kurucu ortağı Dan Houser’ın yeni bir Bully kıssası yazdığı ve kimi orta sahneler üzerinde çalıştığı da o periyotta gündemi meşgul eden bir sızıntıydı. Şayet tüm bunları toparlayacak olursak Bully 2’nin erken geliştirme kademesinin 2008’den beri sürdüğünü, geliştirilmesinin 2019’da başladığını ve artık yayınlanmaya hazır olduğunu söyleyebiliriz.

Tom Henderson’ın son tweetine nazaran oyunun bir demosunu bu hafta gerçekleşen The Game Awards 2021 etkinliğinde görecektik. Bunun iptal edildiği açık olsa da oyunun demosunun gösterilmesine bu kadar yaklaşılması da kıymetli bir haber.

Şayet oyunla ilgili birinci içeriğin yayınlanmasına bu kadar yaklaşmışsak ilerleyen haftalarda resmi bir duyuru görmeyi bekleyebiliriz. 2006 yılında çıkan Bully’nin hayranları olarak bu oyunun devamında neler göreceğimiz konusunda şimdiden heyecanlıyız. Sizin yeni oyunla ilgili varsayımlarınız var mı?


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: