Anasayfa / Girişimcilik / Hayal kırıklığına uğrayan Gran Turismo 7 oyuncuları için güncelleme sürprizi!

Hayal kırıklığına uğrayan Gran Turismo 7 oyuncuları için güncelleme sürprizi!

Sony, son yapılan Gran Turismo 7 güncellemesi ile reaksiyonları üzerine topladı. Oyuncuların reaksiyonları sonrası GTR7 oyununun yaratıcı imalcisi Kazunori Yamauchi, Gran Turismo 7 Nisan güncellemesi için PlayStation blogu üzerinden bir açıklama yayınladı. Açıklamaya nazaran Gran Turismo 7 oyuncuları için 1 milyon kredi sürprizi de geliyor.

Gran Turismo 7, son güncellemesi ile oyuncuları büyük hayal kırıklığına uğrattı. Buna nazaran Gran Turismo 7 Metacritic puanı ile Metacritic üzerinde bir oyunun birinci kez kullanıcı ve Metascore puanları ortasında büyük bir uçurum oluştu. Gran Turismo 7 Metacritic Metascore puanı 87 düzeyinde, kullanıcı puanı ise 1.5 üzere epeyce düşük bir düzeyde. Gran Turismo 7 oyunu, son güncellemesinde oyuncuların yarışlardan kazandığı kredi mükafatları kıymetli ölçüde azalmış ve araç bakımları ise iki tam güne kadar uzamıştı.

Gran Turismo 7, Nisan güncellemesi ve 1 milyon kredi sürprizi

Kazunori Yamauchi ise Play Station blogunda, Gran Turismo 7 oyuncuları için sürpriz niteliğinde açıklamalar yaptı. Öncelikle bu makûs tecrübe için oyunculardan özür dileyen Yamauchi, Nisan güncellemesi ile oyun içi iktisadın düzeleceği kelamını verdi. Bilhassa araç bakım müddetlerinde iki günlük mühletlerin kısaldığını açıklayan oyun imalcisi, tüm oyunculara 1 milyon kredi kelamı verdi.

Gran Turismo 7, eleştirmenlerden yeterli not alsa da oyuncu puanları son güncelleme ile büyük düşüş yaşadı

Buna nazaran 1 milyon kredi mükafatına sahip olmak için PS4 ve PS5 kullanan Gran Turismo 7 oyuncularının 25 Nisan tarihinden evvel oyuna giriş yapması kâfi. Bu kredi ölçüsü ise GTR7 için bir düzgün aracı ve hizmeti satın almaya kâfi. Gran Turismo 7 Nisan güncellemesi ile gelecek yenilikler ise şu formda:

 • Dünya Pistlerinin ikinci yarısındaki etkinliklerde mükafatları ortalama yüzde 100 artırma
 • Tüm Altın/Tüm Bronz sonuçlarda Devre Tecrübesini temizlemek için yüksek mükafatların eklenmesi
 • Online Yarışlarda mükafatların artırılması
 • Vazifelere toplam sekiz yeni bir saatlik Dayanıklılık Yarışı aktifliği eklenecek. Bunlar ayrıyeten daha yüksek ödül ayarlarına sahip olacak
 • Oyuncu cüzdanlarındaki ödenmemiş kredilerin üst hududunu 20M Cr.’den 100M Cr’ye yükseltilecek
 • Rastgele bir vakitte sunulan İkinci El ve Efsane arabaların ölçüsünü artırılacak

Nisan ayı başında gerçekleşecek güncelleme için tam tarih verilmedi. Lakin birinci haftada güncellemenin gelmesi beklentiler ortasında. Sony, daha sonra gelecek GTR 7 güncellemeleri için de planlanan yenilikleri bu yazıda oyuncularla paylaştı.

 • Canlı bir hizmet olarak geliştirdikçe, hudutlu vadeli mükafatların ödeme kıymetini artırma
 • Daha fazla World Circuit aktifliği eklemeleri
 • 24 saatlik yarışlar dahil Vazifelere Dayanıklılık Yarışlarının eklenmesi.
 • Çevrimiçi Vakit Denemelerinin eklenmesi ve oyuncunun en üst sıradaki vakitle olan farkına nazaran mükafatların verilmesi.
 • Otomobillerin satılabilmesi için modifiye imkanı

Lakin bu açıklanan özelliklerin hangi güncelleme ile ne vakit geleceği şimdi belirli değil.

Gran Turismo 7, son haftalarda tenkitlerin odağında olsa da PlayStation için olmazsa olmaz oyunlar ortasında

PlayStation 5 birinci çıktığından beri özellikleri ile performansı ile beğeni toplasa da, konsola özel oyunların azlığı ile tenkitlerin amacındaydı. Bu manada Gran Turismo 7, PS5 oyuncuları için değerli adımlardan biriydi. Lakin birinci çıktığında bile eleştirilen krediye ve oyun içi satın almaya yönelik siyasetler, son güncelleme ile çok daha öne çıktı.

Oyuncuların yarış kazanarak kredi elde etmesi neredeyse imkansız hale geldi. Tekrar yarış sonrası araç bakımları kredi olmadan iki güne kadar uzadı. Bu aksilikler sonrası Gran Turismo 7 Metacritic puanı da kullanıcı tarafında olumsuz etkilendi.

Gran Turismo 7, Nisan güncellemesi sizce tüm sıkıntıları ortadan kaldıracak mı? Görüşlerinizi yorum kısmında veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.