Anasayfa / Girişimcilik / Halo, nihayet dizi oluyor! Birinci fragman yayınlandı

Halo, nihayet dizi oluyor! Birinci fragman yayınlandı

Xbox’ın sevilen görüntü oyunu serisi Halo, yakın vakte kadar Xbox konsollara özel bir oyundu. Kendini gitgide geliştirerek günümüze kadar gelen Halo serisi yakın vakitte PC’ye de gelerek kıymetli bir adım atmıştı. Bu bilim-kurgu serisi için en çok beklenen gelişmelerden biri gerçekleşti. Yıllar süren planlamaların sonucunda Halo, nihayet dizi oluyor.

Xbox markasının 20. yılına özel olarak bu akşam gerçekleşen aktiflikte bu müjde verildi. Üstelik diziden kısa da olsa bir fragman görüntüsü yayınlandı.

Halo dizisi için birinci fragman yayınlandı

Halo’nun televizyon dizisi olması için çalışmalar yıllardır sürüyordu. Daha evvel Halo oyunlarının dizi haline getirilmesi için kollar sıvandı lakin bu teşebbüsler başarısızlıkla sonuçlandı. Bugün duyurulan yeni proje, Halo’nun dizi olması konusundaki en önemli teşebbüs üzere görünüyor. Şimdi dizi hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmiyor. Halo dizisi, Türkiye’de hizmet sunmayan Paramount Plus’ta yayınlanacak. Dizinin tam olarak çıkış tarihi açıklanmasa da 2022 yılında geleceği bilgisi paylaşıldı.

Paylaşılan 30 saniyelik teaser fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Live-action tipinden olan dizi ile ilgili bildiklerimiz bunlardan ibaret. Birebir dizi, 2018 yılında Paramount Plus’a özel olmadan duyurmuştu fakat COVID-19 nedeniyle çekimler ertelenmişti. Devam eden aksaklıklar sonucunda diziyle lakin 2022 yılında buluşabileceğimizi görüyoruz. Halo hayranlarındansanız, en azından dizinin yazgısının ne istikamette olacağını öğrendiğiniz için keyifli olmalısınız.

Halo

Halo dizisinde, oyundaki öykünün mi aktarılacağı yoksa yeni bir senaryonun mu işleneceği bilinmiyor. Şu anda diziyle ilgili başımızı en çok karıştıran soru bu olsa gerek. Oyundaki ana fikrin işleneceğini bilsek de bizi tam olarak nasıl bir senaryonun ve işleyişin beklediğini bilmiyoruz. Tahminen de sonraki fragmanlarda bu sorumuz daha yeterli yanıtlar bulur.

Son yıllarda oyunların dizi haline getirilmesi için pek çok çalışmaya tanıdık olduk. Şu anda beklediklerimiz ortasında The Last of Us ve Uncharted üzere PlayStation Exclusive oyunları yer alıyor. Xbox, özel oyun konusunda zayıf olsa da en değerli özel oyunu Halo’yu kıymetlendirerek özel oyun konusunda bir adım öteye geçebilir.

Sizin niyetleriniz neler?


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: