Anasayfa / Girişimcilik / Halo Infinite’in öykü modundan üzücü durum!

Halo Infinite’in öykü modundan üzücü durum!

Halo Infinite oyununun öykü modu 8 Aralık‘ta başlıyor. Bu noktada oyuncuları üzücü bir durum bekliyor. Zira oyunun ferdi öykü misyonlarını tekrar oynama özelliği kalkıyor. Halo Infinite’in kısımlarını yine oynamak için artık yeni bir kayıt açmanız gerekiyor.

Ortaya çıkan karmaşık durum Halo Infinite‘deki yarı açık dünya ortamından kaynaklandı. Tüm vazifeler doğrusal sırayla gerçekleşse de kimileri bir oyuncunun muhakkak bir bölgeyi temizlemek için dünyanın farklı yerlerini dolaşmasını gerektiriyor. Bu noktada düzgün bir haber ortaya çıkıyor. Oyunda bir alanı temizledikten ve öykü vazifesini bitirdikten sonra keşfe geri dönebiliyorsunuz.

Halo Infinite, öykü modunda geri dönmeyi kaldırdı

Oyunun birinci iki misyonu Zeta Hola‘da gerçekleşiyor. İşiniz bittiğinde ise bu alanlara dönmenin rastgele bir yolu yok. Bu da o vazifeleri tekrar oynamak için yeni bir kayıt başlatmanız manasına geliyor. Aksi takdirde kaçırılan koleksiyonlara o oyun boyunca erişilemeyeceği demek oluyor.

Kafatasları hesaba kilitli kalıyor. Böylelikle yeni bir kayıt başlatıldığında kaybolmuyorlar. Lakin birinci ikisinin dışındaki misyonları tekrar oynayanlar için bu, tüm oyunun sırayla tekrar oynanması manasına geliyor. Daha evvelki Halo oyunları, oyunculara özel bir menü aracılığıyla farklı vazifelere basitçe atlama seçeneği tanıdı. Zorluk değiştirmeyi ve kafatasları eklemeyi kolaylaştırdı.

Microsoft temsilcisi durumu açıklığa kavuşturdu

Halo Infinite hayranlarını bile bir mühlet meşgul etmek için yapılacak çok şey var. Oyuncuların sorun yaşadığı nokta vazifelerin çok âlâ olmasından ötürü tekrar oynamak istemeleri oluyor. Bir Microsoft temsilcisi, kıssa vazifelerinin tekrar oynanmaz olduğunu Polygon’a onayladı. Temsilci şu kelamları aktardı:

Oyun sonrası size daha geniş çevreyi keşfetme seçeneği sunuyor. Lakin birinci ikisi üzere şimdi oynamadığınız vazifeler için tıpkı kayıt evrakını oynatamazsınız. Kalan FOB’ları, amaçları ve ses kayıtlarını alabileceksiniz, lakin ana kıssa misyonları tekrarlanmayacak.

İki büyük Halo Infinite özelliği, kooperatif kıssası ve Forge modu, 2022 yılında piyasaya çıkıyor. 343 Industries, Ağustos ayında bunların oyunla birlikte çıkmadığını zati duyurdu.

Sizler Halo Infinite konusunda neler düşünüyorsunuz? Oyundan beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: