Anasayfa / Girişimcilik / Halo Infinite’in co-op modu hakkında bir açık keşfedildi!

Halo Infinite’in co-op modu hakkında bir açık keşfedildi!

Halo Infinite isimli oyunun tek oyunculu kıssası epeyce beğeni topladı. Tekrar de üretimin şu anda en büyük dezavantajlarından birisi co-op için bir seçeneğin olmaması. Halo’yu lokal ya da çevrimiçi bir arkadaşla oynamak Halo: Combat Evolved, 2001’de piyasaya çıktığından beri bir seçenek olmuştu.

Halo Infinite‘de bu modun yokluğu oyuncular açısından üzücü bir durum oluşturdu. 343 Industries, hala bu özelliği oyun içerisine entegre etmeye çalışıyor. Oyunun hayranları Xbox sisteminde lokal co-op moduna girebileceğiniz bir yol buldu. Bu noktada Halo Infinite’in bölünmüş ekran kullanarak bir arkadaşınızla öykünün keyfini çıkarabilmenin yolunu sundu.

Halo Infinite içerisine ikinci bir oyuncu girebiliyor

Halo Infinite‘i arkadaşınızla oynamak için konsolunuz çevrimdışıyken Halo Infinite’in yüklendiğinden emin olmanız gerekiyor. Akabinde ikinci bir denetimci bağlayarak, Xbox hesabınızda oturum açıyorsunuz. Birinci kontrolcünüzden bir kıssa kısmını yüklüyorsunuz. Oyuna girdikten sonra, başlat düğmesine basın ve akabinde geri dönün. Bunun üzerine ikinci denetimciyi kullanarak başlat butonuna basın. Bu, bölünmüş ekranı etkinleştiriyor ve ikinci oyuncunun denetim edebileceği yeni bir Master Chief yaratıyor.

Co-op modunun açığında birtakım sınırlamalar var

Halo Infinite‘in bu tamamlanmamış versiyonunda önemli sınırlamalar yer alıyor. Örneğin 2. oyuncuda HUD olmuyor ve kıssa misyonları olağan bir biçimde çalışmıyor. Birebir vakitte çevrimiçi ya da oyunun PC versiyonunda ortak bir kıssa macerasına girme üzere bir lüksümüz yok.

Sizler Halo Infinite hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: