Anasayfa / Girişimcilik / GTA’ya rakip olacak Saints Row’dan yeni bilgiler geldi!

GTA’ya rakip olacak Saints Row’dan yeni bilgiler geldi!

Geçtiğimiz aylarda duyurulan ve kısa bir müddet sonra çıkış tarihinin 23 Ağustos 2022‘ye ertelenen Saints Row için yeni haberler geldi. Seriyi sıfırlayarak köklerine döndürmeyi planlayan THQ, bu hafta düzenlenecek olan The Game Awards etkinliğinde oyuna dair yeni bilgiler ve bir oynanış görüntüsü yayınlayacak.

Saints Row, bu sefer absürd bir öykü içermeyecek

THQ ve Volition Games tarafından birinci olarak 2006 yılında Xbox 360’a özel olarak yayınlanan üretim, çıkışıyla epey büyük bir ilgi çekti. GTA’yı andıran esprili yapısı, açık dünya oynanışı ve çılgın aksiyonuyla epeyce yeterli bir satış başarısı yakalayan birinci oyunu Saints Row 2 takip etti.

Birinci oyunun başarılı formülünü bu defa Xbox 360 ve PS3’e taşıyan üretim, toplamda 3.4 milyon satarak o sene de epeyce büyük bir sükse yarattı. Bunun akabinde 2011 yılında piyasaya çıkan Saints Row: The Third o denli büyük bir muvaffakiyet elde etti ki Yılın Oyunları ödüllerinde The Elder Scrolls 5: Skyrim ile yarıştı.

Lakin bu dakikadan sonra oyun farklı bir tarafa gitmeyi tercih etti: Birinci iki oyunun sokakları ve mafya hesaplaşmalarını anlatan yapısının yerini büsbütün absürd senaryolar aldı.

Bilhassa üçüncü oyunda güldürü ögelerinin zorlanmaya başladığını hisseden oyuncular, Saints Row 4 ile serinin neden makûs bir tarafa gittiğini fark ettiler. Serinin hayranları tarafından pek de beğenilmeyen dördüncü oyunu Agents of Mayhem takip etti ve o da pek yeterli notlarla karşılaşmadı.

2021’in Ağustos ayında THQ ve Volition Games, Saints Row serisini sıfırlayacaklarını ve köklerine döndüreceklerini açıkladı.

Yayınlanan birinci görüntü, tam da serinin hayranlarının beklediği lezzeti verecek üzere görünüyordu. Her ne kadar Şubat ayında piyasaya çıkacağı açıklanan imal Ağustos ayına ertelenmiş olsa da hoş haberler gelmeye devam ediyor. Buna nazaran oyunun yeni oynanış görüntüsü, bu hafta düzenlenecek olan The Game Awards’da yayınlanacak.

İşte The Game Awards’ın yaptığı açıklama:

“Sizlere The Game Awards etkinliğinde yeni Saints Row oynanış görüntüsünü göstermek için sabırsızlanıyoruz! Kemerlerinizi bağlayın, yarın gezintiye çıkıyoruz!”

The Game Awards Resmi Twitter Hesabı

Pekala sizler yayınlanan kısa görüntü ve yakın vakitte gelecek olan oynanış görüntüsü ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce yeni oyun bir defa daha GTA serisine rakip olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: