Anasayfa / Girişimcilik / GTA Trilogy’yi özgününden daha uygun hale getirecek modlar!

GTA Trilogy’yi özgününden daha uygun hale getirecek modlar!

Bildiğiniz üzere GTA: Vice City, GTA: San Andreas ve GTA III’ün elden geçirilmiş hallerini içerek GTA Trilogy – The Definitive Edition hayli sancılı bir çıkış yapmıştı. Oyunun beklenen grafik kalitesine ve oynanışa sahip olmamasından şikayetçi olanlar için oyunu Rockstar Games’in yapabileceğinden çok daha yeterli hale getirecek modlara değiniyoruz.

Daha âlâ yağmur efektleri: Better Rain

Üçlemedeki en çok şikayetçi olunan ögelerden biri de felaket yağmur efektleriydi. Instanity ismindeki mod imalcisi bu sonuca büsbütün tahlil üretmiş. Orta sahneler için yapacak bir şey olmasa da oynanış kısmında yağmur efektleri gözle görülür oranda kaliteli hale geliyor.

Nasıl kurulur?

Buraya tıklayarak ilgili belgeyi bilgisayınıza indirin ve her üç oyunun içerisinde bulunan GameFace/Content/Paks/~mods/ klasörünün içine kopyalayın.

Gerçek San Andreas atmosferi: Project Revitalized

Bilhassa GTA: San Andreas’ın oyundaki soluk atmosferi, PS2 versiyonundaki canlı ve kırmızıya çalan renk paletini özleyenlere pek de hoş gelmiyor. Bu modla birlikte oyun hem çok daha kaliteli grafiklere kavuşuyor hem de PS2 versiyonundaki atmosferi birebir yaşatıyor.

Nasıl kurulur?

Buraya tıklayarak ilgili belgeleri bilgisayarınıza indirin. GTA SA Project Revitalized – The Definitive Edition klasörü içerisindeki ‘Engine.ini + GameUserSettings + Scalability.ini‘ isimli evrakları kopyalayın ve %LOCALAPPDATA%Rockstar GamesGTA San Andreas Definitive EditionSavedConfigWindowsNoEditor içerisine yapıştırın.

Son olarak ‘Gameface‘ klasörünü, oyunun heyeti olduğu ana klasöre göndermeniz kâfi. GTA: San Andreas’ın PS2 atmosferini oyunda yaşamak için klavyenizden Scroll butonuna basmanız gerekiyor.

Vice City için çok daha kaliteli yol kaplamaları: BRT

Her üç oyunun da en büyük meşakkatlerinden biri epey çağ dışı görünen yol kaplamaları. Bu mod ile Vice City sokaklarındaki tüm yollar, yerini HD kaplamalara bırakıyor. Bu sayede görsellik açısından oyun bir üst düzeye çıkıyor.

Nasıl kurulur?

Buraya tıklayarak ilgili belgeyi bilgisayarmıza indiriyoruz. Bu kademede tek yapmanız gereken .paks belgesini GTA Vice City Definitive Edition/GameFace/Content/Paks/~Mods/ klasörünün içine atmak olacak. Tıpkı modun GTA III için olan versiyonunu ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Tek tuşla bütün HUD’u gizleyin: HUD Toggle

Her ne kadar oynanışa çok bir tesiri olmasa da epey keyifli bir mod olan HUD Toggle‘a da değinmek istedim. Bildiğiniz üzere bazen GTA oynarken yalnızca yollarda hedefsizce dolaşmak ve müzik dinlemek istersiniz. Bu modla, ekranda hiçbir HUD ve harita öğesi kalmayacak.

Nasıl kurulur?

Her üç oyun için de gereken belgeyi buraya tıklayarak bilgisayarınıza farklı ayrı indirin. İndirdiğiniz belgeleri, ilgili oyunun GamefaceBinariesWin64 klasörüne kopyalayın. Oyun içerisinde ‘K‘ harfine tıkladığınızda HUD büsbütün gizlenmiş olacak.

Sizler için seçtiğimiz modlar bunlardı. Şayet sizin de kullandığınız ve kesinlikle denemelisin dediğiniz modlar varsa bunları bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.