Anasayfa / Girişimcilik / GTA Trilogy’nin birinci inceleme notları hiç iç açıcı değil!

GTA Trilogy’nin birinci inceleme notları hiç iç açıcı değil!

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan ve PC platformunda Hot Coffee isimli cinsel alakaya müsaade veren kodlar barındırdığı için geri çekilen GTA Trilogy cephesinde kaos bitmiyor. Üçlemenin inceleme ambargosu kaldırıldıktan sonra gelen birinci notlar, GTA Trilogy’nin bekleneni veremediğini gösteriyor.

GTA Trilogy’nin not ortalaması şu an 58/10

Rockstar tarafından Ekim ayında duyurulan ve GTA serisinin en sevilen üç oyunu olan GTA: Vice City, GTA III ve GTA: San Andreas‘ın elden geçirilmiş versiyonlarını içeren paket 11 Kasım tarihinde piyasaya çıktı. Oyuncuların bekledikleri değişimi ve yenilikleri göremedikleri üçleme, inceleme siteleri tarafından da adeta yerin tabanına sokuluyor.

Her ne kadar serinin gedikli hayranları tekrar GTA dünyasına adım atmaktan memnun olsa da GTA Trilogy çok önemli yanılgılarla piyasaya çıktı. Bilhassa GTA: San Andreas’ta oyundan keyif almayı engelleyen çok önemli kusurlar bulunuyor. Yağmurun okyanusta yağmaması, birbirine takılıp duran karakterler, oyunun apansız donması ve oyundan atması gib bir çok problemle karşılaşılıyor. Tüm bu sorunlar oyunun inceleme notlarına da yansımış vaziyette.

GTA Trilogy’nin OpenCritic sayfası gün prestijiyle açıldı ve şu ana dek üçlemeyi inceleyen 7 inceleme sitesinin ortalaması 58/100. Oyuna en yüksek notu veren Press Start, 8/10‘luk bir notu layık gördü. En düşük not ise VGC tarafından verildi. VGC’den Jordan Middler, oyunun önemli meselelerine değinerek 40/100 verdi.

Rockstar Games cephesinden şimdi üçlemedeki kusurlar ve oynanış sıkıntılarıyla ilgili bir açıklama gelmedi. GTA Trilogy‘nin oynanabilir düzeye gelmesi ve sorunların giderilmesi için geniş çaplı yamalar yayınlanması gerekebilir.

Pekala sizler GTA Trilogy hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de oyunun sorunları yakın vakitte giderilebilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşaiblirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: