Anasayfa / Girişimcilik / GTA Trilogy’nin ‘Beni satın alma!’ diye bağırdığı 5 komik görüntü

GTA Trilogy’nin ‘Beni satın alma!’ diye bağırdığı 5 komik görüntü

Rockstar Games tarafından geçtiğimiz günlerde oyuncuların beğenisine sunulan GTA Trilogy – The Definitive Edition hayli sancılı bir çıkış yaptı. Oyuncular tarafından öncelikle fiyatıyla eleştirilen imal, piyasaya çıktıktan sonra sayısız yanılgı ve oyunun PC platformunda geri çekilmesiyle gündeme geldi. İşte GTA üçlemesinden sizleri güldürebilecek birkaç video…

GTA Trilogy, özgün oyunlarda olmayan kusurlara sahip

GTA serisinin üçüncü boyuta geçtikten sonraki en sevilen üretimlerinden Vice City, San Andreas ve GTA III‘ü elden geçirilmiş grafiklerle oyuncularla buluşturmayı hedefliyordu. Her ne kadar teoride tüm oyuncuları heyecanlandırmış olsa da üçleme birinci olarak 529 TL’lik fiyatıyla reaksiyon çekti.

GTA: San Andreas üçlemenin en çok kusura sahip oyunu…

GTA Trilogy piyasaya çıktıktan sonra tüm probleminin fiyatı olmadığı ortaya çıktı. Hayli güçlü bilgisayarlarda bile yaşanan performans sıkıntıları birinci dikkat çeken sorun oldu. Buna oyundaki cinsel içeriklerin aktifleştirilmesini sağlayan Hot Coffee modunun da aktifleştirilebilmesi eklenince, Rockstar Games tahlili üçlemeyi satıştan çekmekte buldu.

Bisiklet sürerken FPS modunu açarsanız başınıza bunlar geliyor.

Oyundaki meseleler yalnızca grafik yanlışlarıyla da hudutlu değil. Her üç oyunda da Unreal Engine’e geçilmesi sonrası önemli fizik modellemesi sıkıntıları yaşanıyor. Karakterlerin birbirine takılması, otomobillerin bir anda kendini klonlaması ve çarpışma anlarında yaşanan farklı meseleler oyuncuların canını sıkmış durumda.

GTA III’te otomobiller bir anda havalanmaya başlıyor.

Her ne kadar Rockstar Games oyunu 2 günlüğüne satıştan çekmiş olsa da bunun sebebini net olarak açıklamadı. Üçlemenin tekrar satışa sunulması sonrasında oyuncular geniş çaplı bir güncelleme geleceğini iddia etse de durum bu türlü olmadı. Rockstar, yanlışları düzeltecekleri yamanın daha sonra geleceğini açıkladı.

Her üç oyundaki yanlışları derleyen bir diğer video…

PC ve öteki konsollarda bu tip kusurlar yaşanırken Nintendo Switch versiyonu şu an için en meselesiz çalışan sürüm olarak gösteriliyor. Bilhassa düşük çözünürlüğe sahip ve daha küçük bir ekrana sahip olan Switch, her üç oyunun da en uygun göründüğü ve en az yanlışa sahip olduğu sürüm üzere görünüyor.

Tommy Vercetti, Voodoo büyücüsüyle bütünleşiyor.

Görüntülerden da görebileceğiniz üzere GTA Trilogy’nin piyasaya çıkışı hayli sancılı oldu ve oyunu satın alan kullanıcılar Rockstar Games’e büyük reaksiyon vermiş durumda… Pekala sizler bu yanılgı görüntüleri ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: