Anasayfa / Girişimcilik / GTA Trilogy yapımcısından oyuncuları sinirlendiren açıklama!

GTA Trilogy yapımcısından oyuncuları sinirlendiren açıklama!

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch ve PC oyuncuları için piyasaya sürülen GTA Trilogy – The Definitive Edition, oyuncuların büyük reaksiyonunu çekmişti.

GTA Vice City, GTA III ve San Andreas’ın elden geçirilmiş ve grafikleri yenilenmiş versiyonlarını içermesi beklenen paket, hem fiyatıyla hem de kusurlarla dolu oynanışıyla epey makûs notlarla karşılaşmıştı. Ortadan geçen yaklaşık 2 ay boyunca çözülemeyen sıkıntıların akabinde, Take Two CEO’su Strauss Zelnick‘in yaptığı açıklamalarla birlikte oyuncuların sabrı taştı.

Zelnick: GTA Trilogy’deki ‘küçük hatalar’ çözüldü

Geçtiğimiz yılın son ayında birçok farklı platformda tıpkı anda piyasaya sürülen GTA Trilogy – The Definitive Edition, hem oyuncuların hem de profesyonel inceleme sitelerinin hışmına uğradı. Üçlemenin Metacritic ortalaması incelemeler bazında yalnızca 49/100. GTA Trilogy, oyuncular tarafındansa yalnızca 0.6/10 üzere bir nota layık görüldü.

Oyundaki komik grafik ve animasyon yanlışları, yaklaşık 20 yıl evvel piyasaya sürülen PlayStation 2 versiyonlarında bile bulunmayan meseleler derken oyuncular bir müddettir oyundan vazgeçmiş durumda. 2022 yılı içerisinde Android ve iOS platformları için de piyasaya sürülecek olan oyunlar için büyük güncellemeler gelmeyeceği de geçtiğimiz günlerde resmen açıklanmıştı. Tüm bu sıkıntılara, artık de Take Two CEO’su Strauss Zelnick‘in değişik açıklamaları eklendi.

Zelnick, geçtiğimiz günlerde CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda, oyunların mevcut halinden pek mutlu olduğunu belirtti. Take TWO CEO’su, üçlemenin çıkışında yaşanan sıkıntıların ‘küçük hatalar’ olduğunu ve yaptıkları güncellemelerle bu problemleri giderdiklerini argüman etti. GTA üçlemesine ne kadar hürmet duysa da bu paketin yeni oyunlar olarak nitelenmemesi gerektiğini belirten Zelnick, GTA Trilogy – The Definitive Edition’ın şirket için pek âlâ bir iş başardığını söyledi.

Pekala sizler Take-Two CEO’sunun yaptığı açıklamalar ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce de üçlemenin elden geçirilmiş hali başarılı oldu mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: