Anasayfa / Girişimcilik / GTA Trilogy süreksiz olarak satıştan kaldırıldı!

GTA Trilogy süreksiz olarak satıştan kaldırıldı!

11 Kasım’da tüm platformlarda çıkış yapan GTA Trilogy: The Definitive Edition oyun dünyasındaki herkesi yakından ilgilendirdi. Pek çoğumuzun çocukluğunda ve gençliğinde oynadığı GTA serisinin çok sevilen üç oyunu yeni grafiklerle ve kimi optimizasyonlarla karşımıza çıkmıştı. Lakin şu an görünen o ki oyunun PC sürümü, süreksiz olarak satıştan kaldırıldı.

GTA Trilogy, PC platformunda satın alınamıyor

GTA Trilogy’nin PC sürümü, Rockstar Games’in dijital oyun mağazası olan Rockstar Store üzerinde satılıyor. Fakat görünüşe nazaran oyunun satın alma sayfasında ‘Bu eser ülkenizde kullanılamıyor’ uyarısı yer almakta. Bu durum sadece Türkiye için kelam konusu değil, tüm dünyadaki ziyaretçilere bu ikaz gösteriliyor. Durumun süreksiz olduğu bilinse de şimdi bir günlük bir oyunda bu türlü bir durumun yaşanması telaş verici.

Rockstar Store’da GTA Trilogy sayfası

Oyunların neden satıştan kaldırıldığı ile ilgili şimdi bir açıklama yapılmasa da görünüşe nazaran ortada önemli bir durum var. Oyunların başka platformlardaki satış sayfalarına baktığımızda ise bir meseleyle karşılaşmıyoruz. Yani bu durum yalnızca PC platformu için geçerli.

Şimdi bir günlük olan Definitive Edition, âlâ ve makus binlerce yorum aldı. Birtakım oyuncular, çıkarılan işin eski GTA temasına uygun ve başarılı olduğunu düşünse de kimileri bu işin fiyatsız modlarla da yapılabilecek kolaylıkta olduğunu söyledi. Türk oyuncular ortasında oyunların 529 TL’lik fiyatı da gözümüzü korkutuyor. Üstelik bu uçuk fiyat tüm platformlarda geçerli.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: