Anasayfa / Girişimcilik / GTA Trilogy, PC’ye taşınabilir platformdan port edilmiş!

GTA Trilogy, PC’ye taşınabilir platformdan port edilmiş!

11 Kasım’da piyasaya sürülen ve GTA serisinin en sevilen üç oyununu bir ortaya getiren Grand Theft Auto: The Trilogy The Definitive Edition hakkında tartışmalar bitmek bilmiyor. Rockstar Games tarihindeki en sıkıntılı ve tartışmalı üretim olarak tarihe geçen GTA Trilogy ile ilgili yeni bir argüman daha ortaya atıldı.

GTA Trilogy, birinci olarak taşınabilir için tasarlanmış

GTA Trilogy birinci defa duyurulduğunda oyuncuları hayli heyecanlandırmıştı. GTA: Vice City, GTA 3 ve GTA: San Andreas dünyasını yine ve yenilenmiş grafiklerle seyahat etmeyi planlayan oyuncular, üçlemenin piyasaya çıkması sonrası büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. MetaCritic ve OpenCritic ortalamalarıyla (52/100 ve 54/100) adeta yerin tabanına sokulan üçleme, grafik yanlışları, oynanış sorunları ve hatta oyunların PS2 versiyonundaki sorunların dahi giderilmemiş olmasıyla oyuncuları üzdü.

Rockstar Games önümüzdeki süreçte oyuna getireceği yamalarla sıkıntıları düzelteceğini belirtse de oyuncular durumdan hiç hoşnut değil. Yaşanan tüm olumsuz durumların yanı sıra artık de GTA Trilogy’nin PC versiyonunun, taşınabilir için geliştirilen sürümlerden port edildiği ortaya çıktı. Velhasıl Rockstar Games, oyunları evvel taşınabilir için geliştirmiş ve daha sonrasında buradan PC’ye uyarlamış.

Vadim M. isimli bir Twitter kullanıcısı, oyunun kodlarını kurcaladıktan sonra taşınabilir platformdaki denetim şemasının oyunda unutulduğunu fark etti. Dokunmatik ekran denetimlerinin oyunda bulunmasından anlıyoruz ki Rockstar Games, oyunu PC için geliştirmek yerine evvel Android ve iOS için geliştirmiş ve sonrasında PC için port etmiş.

Grand Theft Auto: The Trilogy The Definitive Edition’ın Android ve iOS sürümleri 2022’nin şimdi aşikâr olmayan bir vaktinde piyasaya sürülecek. Her iki sürümün de öbür platformlardan sonra piyasaya çıkacak olması üstte bahsettiğimiz teoriyi de doğruluyor. Üçlemenin sıkıntılı çıkışı için oyunculardan özür dileyen Rockstar Games, önümüzdeki süreçte geniş çaplı bir güncelleme yayınlayacak.

Pekala sizler oyunun mobilden port edilmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: