Anasayfa / Girişimcilik / GTA Trilogy, öbür Rockstar oyunlarını olumsuz etkiledi!

GTA Trilogy, öbür Rockstar oyunlarını olumsuz etkiledi!

GTA Trilogy, gündemde kalmaya devam ediyor. Hayal kırıklığı yaratan çıkışının akabinde oyun, birçok hayran tarafından ağır tenkitlere maruz kalmıştı. Rockstar‘ı da olumsuz etkileyen imal, satıştan kaldırıldı ve şirketin oyunculardan özür dilemesine neden oldu.

Oyunu düzeltmek için oyun efor harcayan Rockstar‘ın ise işi çok da kolay görünmüyor. Çünkü üretimde her geçen gün yeni bir yanılgı ile karşılaşılıyor.

GTA Trilogy, GTA V ve RDR 2’yi olumsuz etkiliyor

GTA Trilogy için yapılan tenkitlere hak veren ve düzeltmek için elinden geleni yapan stüdyo, bu müddet zarfında takımını de genişletmeyi hedefliyor. Şirketin geliştiricilere, ellerindeki işlerini bırakmalarını ve GTA Trilogy‘yi düzeltmekle ilgilenmeleri tarafında telkinlerde bulunduğu sav edildi. O denli ki öteki projelerden de bu mevzuda takım transferinin yapıldığı öğrenildi.

Ağır mesai ile GTA Trilogy‘nin düzelmesi için uğraşan Rockstar ile alakalı bir de can sıkan bir argüman ortaya atıldı. Şirketin oyunu düzeltmek için ağır gayret harcamasının, başka üretimleri olumsuz etkileyeceği gelen bilgiler ortasında. Tüm takımları ile skandalın üzerine giden stüdyo, birinci söylentilere nazaran GTA Online ve Red Dead Online için planlanan güncellemeleri de durdurdu.

Hali hazırda uzun müddettir bu iki oyun için büyük çaplı güncelleme sunmayan ve oyuncuları meraka iten stüdyo, muhtemel bir erteleme ile reaksiyonları de üzerine çekebilir. Çünkü daima canlı tutulması ile yıllardır oynanan GTA Online, muhtemel bir sessizlikte oyuncuları çekebilecek yeniliklerden yoksun kalacak. Red Dead Online kısmında ise işler biraz daha karışık. Çok oyunculu modu bir türlü istediği oranda tutturamayan Rockstar, oyuncu kaybetmeye devam edecek üzere gözüküyor.

Çizilen tablolar epeyce olumsuz görülse de, argümandan ibaret olduklarını unutmamak lazım. Bununla birlikte şirketin GTA Trilogy için ne vakit nasıl bir güncelleme çıkaracağı da bilinmiyor. Bakalım oyun hangi haliyle oyuncuların karşısına çıkacak, bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler GTA Trilogy için ortaya atılan tezleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Rockstar öteki üretimlerini ihmal eder mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: