Anasayfa / Girişimcilik / GTA Trilogy grafik karşılaştırması: İşte ortadaki fark!

GTA Trilogy grafik karşılaştırması: İşte ortadaki fark!

Oyun dünyasındaki en tehlikeli silah nostaljidir. GTA hayranları son iki ayda nostaljiden gelen umutlara bağlandı. Yıllar evvel çıkış yapmış GTA III, San Andreas ve Vice City oyunları; serinin hayranları için son derece kaliteli üç oyundu. Bu oyunların Rockstar Games tarafından yenileceğinin söylentisini yıllardır duyuyorduk. Nihayet bu söylentiler 2021 bitmeye yakın gerçekleşti.

GTA Trilogy: The Definitive Edition ismiyle çıkan üçleme paketi, orjinal oyunlara çeşitli optimizasyonlar ve grafiksel değişim getirecekti. Oyunun yayınlanmasının akabinde gelen reaksiyonlar bir yana, sağlıklı bir yorum yapabilmeniz için yepyeni oyunlara nazaran grafiklerin ne kadar değiştiğini gösterdik. GTA Trilogy grafik karşılaştırması, oyunu satın almayı düşünenleri yakından ilgilendiriyor.

GTA Trilogy grafik karşılaştırması

Oyun yayınlanalı bir gün oldu ve tenkitlerin geneline baktığımız vakit hayal kırıklıkları yaşandığını görüyoruz. Bir ‘remastered’ olarak çıkan üçlemede, Rockstar’ın vaat ettiğine nazaran yeni grafikler görecektik. Yayınlanan oyunda grafiksel bir değişim olsa da oyunun temasına sadık kalındığını görüyoruz. Günümüz oyunlarına yakın grafikler yerine daha ‘cartoon’ usulde oluşturulmuş grafikler oyuna farklı bir hava katıyor.

GTA III grafik karşılaştırması

GTA III grafik karşılaştırması

GTA Vice City grafik karşılaştırması

Grafiklerde değişimler olduğunu inkar etmek mümkün değil. Lakin birtakım yerlerde grafik farklılıkları oldukça fazlayken, birtakım yerlerde ise epeyce az. Yeni GTA Trilogy bize oldukça yüksek çözünürlüklere çıkma talihi veriyor. Aslında yalnızca bu ayrıntı bile oyunu 2020’lere getirmek için kâfi. Rockstar Games oyunun grafikleri üzerine tekrar baş yormuş ve oyunun temasına sadık kalarak mevcut grafikleri optimize etmiş. Bu yüzden ortada devasa farkların olduğunu söylemek de mümkün değil.

Başları kurcalayan bir öbür nokta ise grafiklerin büyük oranda birebir kalmasına karşın sistem ihtiyaçlarının hayli yükselmesi. GTA: San Andreas’ı ele alacak olursak 2GB RAM’li bir bilgisayarda akıcı bir tecrübe yaşayabiliyorsunuz. Lakin yeni çıkan remastered sürüm, 8GB RAM ile birlikte orta düzey bir ekran kartı ve işlemci gerektiriyor.

Sizler GTA Remastered Trilogy grafik karşılaştırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyundaki değişimler sizi tatmin etti mi?


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: