Anasayfa / Girişimcilik / GTA San Andreas’ın VR oynanışı ortaya çıktı!

GTA San Andreas’ın VR oynanışı ortaya çıktı!

Bu ay çıkış yapan GTA Trilogy: Definitive Edition, 2004’te çıkan San Andreas oyununu da içeriyor. Yenilenen üçleme her ne kadar yerden yere vurulmuş olsa da birtakım değişik ayrıntılara sahiplik ediyordu. Geçtiğimiz hafta GTA VI ile ilgili bir ipucunu içerdiği söylenen üçleme, bu kez GTA San Andreas için bir VR moduna sahip görünüyor.

Hatırlarsanız geçen ay San Andreas’ın Facebook Oculus için çıkacağı duyurulmuştu. Bu akıllara kazınmış oyunun VR’da nasıl olacağı merak edilirken, sürümün ne vakit çıkacağı da merak edildi. San Andreas için resmi Oculus sürümü ne vakit çıkar bilinmez lakin şimdiden bu modun mevcut olduğunu görebiliyoruz.

GTA San Andreas VR modu, Trilogy’de bitmemiş olarak bulunuyor

Oyun editörü Ben Turpin, Twitter hesabında yaptığı paylaşımla GTA Trilogy: Definitive Edition’da tamamlanmamış bir San Andreas VR modu bulduğunu açıkladı. Turpin, oyunun debug konsolunu kurcalayarak VR moduna geçiş yapabilmiş. Paylaştığı görüntüde bu modun nasıl çalıştığı görülüyor. Bu bitmemiş mod etkinleştirildiğinde oyun birinci şahıs kamera açısına geçiyor ve yumruk ve ateş etme üzere hareketler de VR’a uygun hale geliyor. Şu anda hareketler pek yeterli görünmese de yapılacak optimizasyonlar sonrası oynanabilir hale gelmesi mümkün.

GTA San Andreas VR modu

Oyunun esasen VR için de çıkacağını bilsek de, bu türlü bir demoyu görebilmek hoş. Çünkü oyunun VR’da nasıl görüneceğine dair başımızda birkaç şey canlanabiliyor. Fakat bu eğlenceli özellik, GTA Trilogy: The Definitive Edition’a olan nefreti azaltmayacaktır. Neredeyse herkes için hayal kırıklığı olan bu üçleme, Rockstar Games’in tarihinde bir kara leke olarak kalacak.

GTA Trilogy: The Definitive Edition sistem ihtiyaçları

PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S|X, Nintendo Switch ve PC için çıkış yapan oyun gelecek yıl mobile de gelecek. Üçlemenin tüm platformlardaki Türkiye fiyatı ise 529 TL.

Önermiyoruz lakin oyunu satın almak ve PC’de oynamak istiyorsanız bilgisayarınız aşağıdaki ihtiyaçları karşılamalı:

En az ihtiyaçlar

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i5-6600K / AMD FX-6300
Bellek: 8GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 760 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
Boyut: 45GB

Önerilen ihtiyaçlar:

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i7-2700K / AMD Ryzen 5 2600
Bellek: 16GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 4GB / AMD Radeon RX 570 4GB
Boyut: 45GB


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: