Anasayfa / Girişimcilik / GTA 6 ne vakit çıkacak?

GTA 6 ne vakit çıkacak?

Grand Theft Auto serisinin yenisi heyecanla oyunseverler tarafından bekleniyor. GTA serileri uzun yıllardır en fazla sevilen oyunlardan biri olma özelliğini hala koruyor. Geçtiğimiz aylarda Rockstar Games, Grand Theft Auto serisinin öteki bir kısmı için çalıştığını onaylamıştı. Bu haberin akabinde herkes ‘GTA 6 ne vakit çıkacak?’ sorusunun cevabını aradı. Pekala, GTA 6’in çıkış tarihi açıklandı mı, GTA 6 hakkında analistler ne diyor?

Şimdiye kadar Rockstar Games, 3-4 yılda bir yeni GTA oyunu ile karşımıza çıkıyordu. Fakat GTA Online‘ın satışa sunulmasıyla işler değişti. GTA serisinin son oyunu 2013‘te çıkmıştı. Dokuz yıl evvel çıkan oyunun milyonlarca kopyası satılmıştı. Lakin oyuncuların Rockstar Games’ten artık yeni bir GTA oyunu beklentisi, yani GTA 6 beklentisi var.

Analistlerden GTA 6 açıklamaları

Rockstar Games ve 2K şirketlerini de bünyesinde barındıran Take-Two, geçtiğimiz günlerde Zynga’yı 12,7 milyar dolara bünyesine satın almıştı. Şirketten yapılan açıklamada, 2024’te yıllık büyüme oranının yüzde 14 olacağı bilgisi paylaşıldı.

GTA 6’nın piyasaya sürülüş tarihi net olarak bilinmese bile analistler bu bahiste farklı argümanlar öne sürüyor. Kısa mühlet evvel Take-Two’nun yakın vakitte Zynga’yı satın alması için yapılan tahlillere nazaran, Nisan 2023-Mart 2024 ortası oyunseverler ile buluşabilir.

Jefferies’ten bir analist ise 2021 yılında çıkacak en az bir Rockstar Games oyununun olacağına inandıklarını belirtiyor.

Öte yandan tekrar de kesin bir bilgi bulunmuyor.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: