Anasayfa / Girişimcilik / GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X için çıkış tarihi açıklandı

GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X için çıkış tarihi açıklandı

Rockstar Games sonunda PS5 ve Xbox Series X için Grand Theft Auto 5’in çıkış tarihini duyurdu. Oyunun yükseltilmiş versiyonu 2020 yılında duyurulmuştu, fakat şimdiye kadar geliştirici, oyuncuların ne vakit yeni kuşak konsollarda GTA 5 oynayabileceği konusunda sesiz kalmayı tercih etti.

PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için Grand Theft Auto V ve GTA Online 4K çözünürlükte saniyede 60 kareye kadar, doku ve çizim arası yükseltmeleri, HDR seçenekleri ve ray-tracing ile yeni grafik modları sunuyor. Oyun ayrıyeten daha süratli yükleme mühletleri, sürükleyici 3D ses, gelişmiş dokunsal geri bildirim üzere platforma özel yenilikler ve çok daha ziyadesiyle en yeni konsol kuşağının teknik gelişmelerine sahip.

GTA 5 PS5 ve Xbox Series X için ne vakit geliyor?

Yeni kuşak konsollar için öteki hoşgeldin özelliği ise oyuncuların PS4 ve Xbox One’daki kayıtlı datalarını GTA Online karakterleri de dahil olmak üzere çağdaş konsollarına aktarabilmeleri olacak. Şimdi GTA 5 oynamayanlar için oyunun bağımsız bir sürümü de var. Bu bağımsız sürüm, PlayStation 5 oyuncularına birinci üç ay boyunca fiyatsız olarak sunulacak.

En değerlisi Rockstar, PS5 ve Xbox Series X için Grand Theft Auto 5’in çıkış tarihinin 15 Mart 2022 olacağını doğruladı. Yani oyuncuların Los Santos’u 60 fps’de 4K çözünürlükte turlaması için iki aydan daha fazla beklemesi gerekiyor.

Tıpkı blog gönderisinde Rockstar, GTA 6 için çalışmaların “sorunsuz bir şekilde” devam ettiğini de resmi olarak açıkladı. Oyuncular, GTA 5 ve GTA Online için kuşaklar uzunluğu güncellemeyle ilgili haberleri sabırsızlıkla bekliyorlar. Rockstar, açık dünya oyununun yeni versiyonunun geliştirilme basamağında olduğunu açıklarken, çıkış tarihi üzere ayrıntıları sessiz tuttu.

Pekala ya siz yenilenmiş GTA 5 ve GTA Online hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: