Anasayfa / Girişimcilik / GTA 5, yeni grafikleriyle Xbox Series kullananları üzebilir!

GTA 5, yeni grafikleriyle Xbox Series kullananları üzebilir!

PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S konsolların tanıtılmasıyla yeni kuşak konsol zamanı başlamıştı. Birçok oyuncunun olmazsa olmazı GTA 5 hakkında da heyecan verici bir duyuru yapılmıştı. GTA 5’in, PC’deki Ultra grafiklere yakın formuyla remaster edileceğini uzun mühlet evvel duymuştuk. Bu hafta çıkış yapan remaster sürümün, yeni kuşak konsollardaki performansı test edildi.

PS5, GTA 5 Remastered’da Series X’ten daha performanslı

Yeni kuşak konsol sahiplerini heyecanla bekleten oyun 15 Mart’ta çıkış yapmıştı. Oyunun ülkemizdeki fiyatının hiç de ütopik olmayışı hoş bir ayrıntıydı. Oyun çıkar çıkmaz grafik testleri YouTube’da yayınlandı ve artık farkı net halde görebiliyoruz. Biz testleri izledik ve aldığımız notlar şu formda:

  • Oyun PlayStation 5’te, Xbox Series X’ten daha uygun performans veriyor. Aslında Xbox Series X donanımsal olarak daha güçlü olsa da PlayStation daha önde.
  • PlayStation 5 ve Series X ortasındaki fark büyük olmasa da Xbox Series S olağan olarak geride kalıyor.

GTA 5 için Xbox Series ve PS5 kıyaslaması

Oyunun remaster sürümüyle ilgili en çok merak edilenlerden biri, PC’ye nazaran nasıl grafikleri olduğuydu. Görüntüde da görüldüğü üzere yeni jenerasyon konsollarda, PC’deki ultra grafiklere yakın bir imaj sunulduğunu söyleyebiliriz. PS4 ve Xbox One ile kıyaslama yaptığımızda fark hayli açılıyor.

İki konsol da kalite modu, 4K ve ışın izleme ile 30FPS hedefliyor. Performans modu ise 1440p’de 60FPS tecrübe sunabiliyor. Yani sunulan kare suratlarının tatmin edici olduğunu söylemeliyiz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: