Anasayfa / Girişimcilik / GTA 3 Trilogy Edition’da zımnî ileti nasıl bulunur?

GTA 3 Trilogy Edition’da zımnî ileti nasıl bulunur?

Rockstar Games, 11 Kasım’da tüm platformlar için GTA Trilogy: The Definitive Edition‘ı yayınladı. Akabinde oyunların içerisine tıpkı GTA 3‘te olduğu üzere birtakım bilinmeyen geliştirici bildirileri eklendiği ortaya çıktı. Şirket aslında oyuncuların bu alana ulaşmasını istemediğini söylüyor. Ancak zorlaştırmış olsa da tam olarak engellemiyor.

Saklı iletisi keşfetmek oyun tecrübesini ve rekabeti artıran bir adım olduğu için Rockstar son periyotlarda çıkardığı oyunlarda bu usulü izlemeye başladı. GTA 3’te de oyuncular bu alana erişmenin hali hazırda bir kaç farklı yolunu buldular.

GTA serisindeki bilinmeyen iletiler

Rockstar Games uzun vakittir yaptığı oyunlarda bâtın iletilere yer veriyor. Bu duruma çoğunla GTA serisinde rastlıyor olsak da, Red Dead Redemption üzere öbür oyunlarında da mevcut. Lakin elbet en tanınan olanları ve konuşulanları Vice City’den GTA 5’e kadar karşımıza çıkanlar oldu.

Örneğin GTA 4 Liberty City oynarken özgürlük heykeline giderseniz, ABD‘nin eski First Lady‘si ve Lider adayı Hillary Clinton‘ın gülen yüzünü görebilirsiniz. Ya da GTA 5′te sokakta gezinirken bile karşınıza illuminati sembolleri çıkabilir. Ayrıyeten oyun içerinde UFO’lara ve uzaylıları araştırdığı söylenen meşhur 51. bölgeye de göndermeler yapılıyor.

GTA 3’te kapalı geliştirici iletisi nasıl bulunur?

Pek çok oyunsever Rockstar’ın gizlediklerini bulmanın farklı bir oyun tecrübesi yaşattığını söylüyor. GTA 3’te de bu bilinmeyen iletinin yer aldığı orta sokağa ulaşmak öncelikle için kıssa misyonlarını tamamlamanız gerekiyor. Akabinde Stauton adasının kilidi açılacaktır. Sonrasında Bedford Point’e giderek, Güneybatı’sında bulunan otoparka girin. Alışılmış karşınıza çıkan duvarı aşmak için yüksek bir araca gereksiniminiz olabilir.

Şayet bir araç bulduysanız, karşınıza çıkan iki çöp konteynerinin yanına park ederek çatısına çıkın ve akabinde daha evvel orada gözükmeyen sokağa girmek için duvarın üstünden atlayın. Şayet sonuna kadar yürüyüp ağaçların yanına giderseniz, “Buraya gelmemen gerekiyordu, biliyorsun” yazan bâtın bir ileti göreceksiniz.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Rockstar oyunlarında daha evvel gizlenmiş bir iletisi keşfettiniz mi? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.