Anasayfa / Girişimcilik / Gran Turismo 7, Türkçe lisan dayanağıyla geliyor!

Gran Turismo 7, Türkçe lisan dayanağıyla geliyor!

Gran Turismo 7, 4 Mart 2022 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsolları için piyasaya çıkıyor. Oyunun imalcileri yakın vakitte imal hakkında pek çok bilgiyi de oyunculara aktardı. PlayStation Blog‘da yayınlanan bir yazı Gran Turismo 7’nin Türkçe lisan dayanağına sahip olup olmayacağına yönelikti.

Gran Turismo serisinin Türk oyuncular ortasında kıymetli bir kitlesi var. Bu noktada yeni oyunun Türkçe lisan takviyesiyle gelip gelmeyeceği oldukça merak konusu oldu. Sony yaptığı açıklamayla üretimde Türkçe lisanının yer alacağını açıkladı. Bu noktada PlayStation topluluğunu desteklemekten gurur duyduklarını da belirtti.

Gran Turismo 7 bünyesinde 400’ün üzerinde araç var

Gran Turismo 7 geliştiricileri oyunda yer alacak otomobil sayısını açıkladı. Bu bağlamda imal bünyesinde 400‘ün üzerinde araç yer alıyor. Teaser görüntüsünde Nissan Skyline GT-R R32, Porsche 917k ve Mazda RX-Vision GT3 Concept üzere modeller göze çarpıyor.

Teaser’da Lamborghini üzere markalar dikkat çekti

Teaser’ın birtakım kısımlarında Alfa Romeo‘nun yanı sıra Hemi Cuda, Mazda RX-7, Audi R8 ve Lamborghini V12 Vision Gran üzere otomotiv dünyasının kıymetli araçları da göz önüne geliyor. Gran Turismo, bu oyunuyla evvelki üretimlerde sunduğu yarış mekaniklerini biraz daha geliştirdi. Bu noktada daha özgün sesler ve sürüş etkileşimleri sunuyor.

Lamborghini V12 Vision Gran

Araba tarihinin en değerli araçlarından kimileri yer alacak

Üstteki görüntü dahilinde oyunun direktörü Kazunori Yamauch, üretimin araba tarihinin en kıymetli araçlarından kimilerini içereceğini söylüyor. Böylelikle oyun, bünyesinde bulundurduğu çok çeşitli araçlarla oyuncuları oynamaya teşvik edebilir. Rakiplerinde de durumun zati bu türlü olduğunu görüyoruz.

Gran Turismo 7’deki araçlar evvelki oyunlara nazaran az mı olacak?

Gran Turismo 7, serinin evvelki oyunlarına baktığımızda daha az araç sayısıyla övündüğünü görüyoruz. Baktığımızda serideki altıncı üretimde 1.200 adet araç yer alırken, Motorsport 7‘de 700′ün üzerinde araba vardı. Bu noktada kesin ve dengeli bir karşılaştırma sonucu çıkartmak pek mümkün değil. Zira imal stüdyonun PlayStation 5‘e çıkartacağı birinci oyun olma pozisyonunda yer alıyor.

Sizler Gran Turismo 7 hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: