Anasayfa / Girişimcilik / Gran Turismo 7, savaşın gölgesinde piyasaya çıktı! Fakat Rusya’da durum biraz farklı

Gran Turismo 7, savaşın gölgesinde piyasaya çıktı! Fakat Rusya’da durum biraz farklı

Tüm dünya, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesine odaklanmış durumda. Tedirginlikle takip edilen bu tansiyon, hiç kuşkusuz kimsenin faydasına olmuyor. Birçok ülke ve büyük şirketler, hallerini koyabilmek ismine Rusya ve Rus toplumuna yönelik yaptırımlar uyguluyor. Giderek büyüyen bu yaptırımlar silsilesine Gran Turismo 7 de katıldı.

Gran Turismo 7, Rusya’da satışta çıkmadı ve Sony’den resmi açıklama gelmedi

PlayStation dünyasında en tanınan yarış oyunu olan Gran Turismo, yeni oyunu ile bugün piyasalarda yerini aldı. Haziran 2020’de PlayStation 5’in tanıtım etkinliğinde duyurulan yüksek grafikli oyun çıktığı birinci andan itibaren savaş ortamının gölgesinde kaldı. O denli ki Eurogamer’ın argümanına nazaran oyun, Rusya’da satışa sunulmadı.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, Xbox ve PlayStation’a Rusya’ya yaptırım uygulamalarına yönelik bir davette bulunmuştu. Şirketlerden Fedorov’un davetine ait olarak bir karşılık gelmemişti. Lakin Sony’nin bu hali iletinin yerine ulaşmış olduğuna yönelik yorumlandı. Rus kullanıcılar, oyunu indirmek istediklerinde “Çıkış tarihi Onay bekleniyor” tabiriyle karşılaşıyorlar.

Polyphony Digital ve Sony tarafından geliştirilen Gran Turismo 7, PlayStation sahipleri tarafından uzun müddettir bekleniyor. Hem PS5 hem de PS4 oyuncularının beğenisine sunulacak olan üretim nihayet bugün piyasaya sürüldü. Esaslı yarış serisi, yüksek kalitede imaj kalitesine sahip.

Çıkalı saatler olmuş olsa da oyun hakkında çabucak hemen hiç olumsuz yorum bulunmuyor. Lakin oyun grafiklerinin hakkını verircesine devasa boyutlara sahip. Oyun, her iki konsol için de 110 GB’lık bir alana muhtaçlık duyuyor. PS5’in toplamda 825 GB alana sahip olduğu düşünülürse, GT7 kendi başına PS5’in neredeyse yedide biri kadar alanı tek başına kaplamış olacak.

Oyun, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum göz önüne alındığında biraz değerliye kaçıyor. PS4 için 599 TL, PS5 için ise 699 TL pahasında fiyatlandırılan oyun, Türkiye’deki oyun severleri düşündürüyor. Gran Turismo 7, 420 farklı otomobil ve gerçek hayattaki versiyonlarıyla birebir modellenmiş olan 40 farklı parkur içeriyor.

Tüm dünyanın Rusya’ya uyguladığı yaptırımları kâfi buluyor musunuz? GT/ hakkındaki yorumunuz nelerdir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: