Anasayfa / Girişimcilik / Gran Turismo 7, saatler sonra erişeme açıldı!

Gran Turismo 7, saatler sonra erişeme açıldı!

Gran Turismo 7, sevilen yarış oyunları ortasında bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda bizlere birinci sefer gösterilen oyun, geçtiğimiz haftalarda oyun severlerle buluştu ve birçok oyun sever tarafında sunduğu grafikler sayesinde sevildi.

Gran Turismo 7, geçtiğimiz gün birtakım külfetler nedeniyle birden erişime kapandı. Bu erişim kasvetinden sonra herkes merakla oyunun ne vakit erişime açılacağını merak ediyordu. Sonunda oyunun imalcisi Polyphony Digital stüdyosundan açıklama geldi ve oyun tekrardan erişme açıldı.

Gran Turismo 7, 30 saat ortanın akabinde oyunculara açıldı!

Yılın en büyük PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunları ortasında bulunun Gran Turismo 7, 30 saatlik bir ortanın akabinde tekrardan erişime açıldı. Ünlü oyunun imalcisi Polyphony Digital, yaptığı açıklamada yayınlanan güncelleme öncesinde oyunda meydana gelen ıstırap sebebiyle oyunda erişim ıstırapları yaşandığını belirtti.

Şirketin CEO’su Kazunori Yamauchi açıklamasında şu kelamlara yer verdi:

“1.07 güncellemesinin yayınlanmasından çabucak evvel, oyunun birtakım durumlarda PS4 ve PS5 eser sürümlerinde düzgün başlamamasına neden olan bir sorun keşfettik. Bu, sürüm öncesinde geliştirme donanımı üzerindeki testler sırasında görülmeyen ender bir sıkıntıydı lakin kullanıcıların kayıtlı datalarının güvenliğine öncelik vermek için 1.07 güncellemesinin yayınlanmasını durdurmaya karar verdik ve 1.08 düzeltme güncellemesini yaptık.”

Buna ek olarak dertli güncellemeyle birlikte oyundaki misyonlardan elde edilen gelirlerde büyük oranda düşüş yaşandı. Bundan ötürü birçok oyuncu oyunda otomobil almanın çok sıkıntı bir hale geldiğini belirtti. Bu durum, ilerleyen vakitte gerçekleşecek satışları büyük oranda etkileyebilir.

Şirketin CEO’su Kazunori Yamauchi, bu tenkitlerin akabinde oyunda değişikliklere gideceklerini açıkladı ama detaylara yer vermedi. Ayrıyeten CEO, yaptığı açıklamada Gran Turismo 7 oyuncuların biraz daha sabırlı olmasını ve anlayış göstermesini istedi. Bu durum maalesef oyunları memnun etmedi ve açıklamanın akabinde birçok oyun sitesinde oyunun kullanıcı puanı 3’e kadar geriledi.

Pekala, sizin fikirleriniz neler? Sizce Yılın en büyük PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunları ortasında bulunun Gran Turismo 7’nin oyuncuları bu kusurlarla müsabakalı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında veya SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: