Anasayfa / Girişimcilik / Gran Turismo 7 ön inceleme!

Gran Turismo 7 ön inceleme!

2022’nin heyecanla beklenen oyunlarından biri olan Gran Turismo 7, 4 Mart prestijiyle Playstation 5 ve 4 oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor. Çıkış tarihine az bir vakit kala bu oyunu ön incelemeye tabi tuttuk ve görüşlerimizi sizlerle paylaştık.

Gran Turismo 7’nin grafik konusunda beklentileri arşa çıkardığını söyleyebiliriz. Çünkü iki farklı grafik moduna sahip bu oyun, her iki modda da oyunculara görsel bir şölen yaşatmayı başarıyor. Dilerseniz videomuzla birlikte oyunun ayrıntılarına daha yakından bakalım.

Gran Turismo 7, grafik modlarında 4K ya da 60 FPS seçenekleri sunuyor

Gran Turismo serisi, 1997 yılından beri Play Station’ın en başarılı yarış simülasyonu olarak nitelendiriliyor. Son olarak 2017 yılında Gran Turismo Sport olarak karşımıza çıkan seri, 4 Mart’ta en yeni oyunu Gran Turismo 7’yi oyuncularıyla buluşturmak için gün sayıyor.

Gran Turismo 7 ile merak edilen en büyük ayrıntıların ortasında, oyunun Play Station 5’te ne kadar yer kaplayacağı yer alıyordu. Oyun, konsolda toplam 107,4 GB’lık bir alan kaplıyor ve Horizon Forbidden West üzere oyunlara baktığımız vakit, Gran Turismo’nun abartıldığı kadar bir yer kaplamayacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Gelelim Gran Turismo’nun sunmuş olduğu grafik performansına. Daha evvel de belirttiğimiz üzere bu oyun, Işın İzleme Öncelikli Mod ve Kare Suratı Öncelikli Mod olmak üzere iki farklı grafik ayarına sahip. Işın İzleme Öncelikli Mod, 4K çözünürlüğe sahip bir akış sunmayı vaadederken Kare Suratı Öncelikli Mod ise isminden da anlaşılacağı üzere oyuncuya daha yüksek (60) FPS sunuyor.

Son olarak biraz da Gran Turismo 7’nin fiyatlarından bahsedelim. Standart pakete sahip Gran Turismo 7, Playstation 5 için 699 TL’den satışa sunulmuş durumda. Ayrıyeten bu paketle birlikte oyunu fiyatsız bir biçimde PlayStation 4’te de oynayabileceğini belirtelim.

Oyunun Digital Deluxe versiyonunu satın almak isterseniz ise 869 TL üzere bir fiyat etiketiyle karşılaşıyoruz. Son olarak oyunun standart sürümünü yalnızca PlayStation 4 için 599 TL karşılığında almanın mümkün olduğunu, fakat fiyatsız bir biçimde PS5 yükseltmesi yapamadığınızı belirtelim.

Gran Turismo 7 hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yahut SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: