Anasayfa / Girişimcilik / Google Stadia, yeni bir özelliğini duyurdu!

Google Stadia, yeni bir özelliğini duyurdu!

Google, Stadia oyuncularının davet gereksinimi hissetmeden çok oyunculu üretimlere katılmasına imkan sağladı. Bu özellik şu an birçok konsol platformunda ve PC başlatıcısında mevcut. Şirketin bunu hizmete eklemesi yaklaşık iki yıl kadar sürdü. Bir dayanak sayfası, özelliğin Far Cry 6 için açıldığını onayladı. Böylelikle artık arkadaşlarınız menülere girip davet göndermenize gerek kalmadan size katılabiliyor.

Şirket şu anlık özelliğin sadece makul oyunlarda kullanılabildiğini açıkladı. Seçenek hizmet içerisinde varsayılan olarak devre dışı geliyor. Tekrar de 9to5Google, bunun faal olarak geldiğini gözlemledi. Davetsiz katılma şu anda Android için Stadia uygulamasında yer alıyor. Bunun yanı sıra iOS‘ta çalışan web sürümü aracılığıyla da erişim sağlanabiliyor.

Google Stadia kademeli olarak ilerliyor

Google, geçen ay Hello Engineer için 30 dakikalık oyun denemesi ekledi. Bu noktada şirket lansmanından beri Stadia’ya kademeli olarak yeni seçenekler getiriyor. Geçen ay ise AT&T, Stadia’nın teknolojisini kullanarak Batman: Arkham Knight oyununun tarayıcı sürümünü sundu.

Özellik Far Cry 6 için kullanımda

Google, Stadia bünyesine gelen özellik hakkında açıklamalarda bulundu. Şirket şunları söyledi:

“Far Cry 6 üzere çok oyunculu üretimler, öteki oyuncuların sizden bir davet almadan direkt profilinizde oyununuza katılmanız müsaade veriyor. Sırf muhakkak oyunlarda yer alan bu özellik, varsayılan olarak kapalı gelir.”

Özelliği aktifleştirme için birtakım yollar izlemeniz gerekiyor. Bunlar şu formda:

  • Aktifliğiniz kısmına girin.
  • Mevcut oyun ismi altındaki saklılık ayarlarına gidin.
  • Mevcut oyununuza katılın seçeneğini etkin edin.
  • Tüm oyuncular ya da arkadaşları seçin.

Google Stadia piyasa çıktığında vadettiği özelliklerden birçok yoktu. Tekrar de bunlar vakitle platform bünyesine dahil oldu. Şu anda hala öteki misal platformlara kıyasla temel pek çok eksiği var. Platformun bu eksikleri yavaşça giderdiğini ortaya koyduğu yeniliklerden açıkça görüyoruz.

Sizler Google Stadia platformu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: