Anasayfa / Girişimcilik / Google Stadia ile ilgili oyuncuları üzecek argüman

Google Stadia ile ilgili oyuncuları üzecek argüman

Amazon Luna ve Nvidia GeForce Now üzere platformların rakibi olan Google Stadia, yeni bir sav ile gündeme geldi. Insider’ın haberine nazaran, şirket yeni odağını Stadia yerine Google Stream’e kaydırıyor.

5G teknolojisinin gelişmesiyle birlikte bulut hizmetlerinin gelişimi ivme kazandı. Google, Amazon, Microsoft ve Nvidia üzere firmalar, düşük donanımlı aygıtlarda oyun imkanı tanıyan platformlarını kullanıcılara sundu.

Google, Stadia hizmetini birkaç yıl içerisinde sonlandırabilir

Insider tarafından yayınlanan raporda şirketin kimi aksaklıklar nedeniyle Stadia yerine Google Stream için çalışmalarını hızlandırdı. Dün Stadia hizmeti ile ilgili açıklama yapan firma, 2022 yılında platformda 100’den fazla oyun oynanabileceğinin muştusunu verdi.

Google Stadia’da Hello Engineer, Mafia III: Definitive Edition, DreamWorks Spirit Lucky’s Big Adventure, Darksiders II Deathinitive Edition, ARK: Survival Evolved, HITMAN – The Complete First Season ve Terraria üzere tanınan oyunlar mevcut. Şirket ayrıyeten Troll Hunters: Defenders of Arcadia ve Fast & Furious: Spy Racers Rise of SH1FT3R oyunlarını da bünyesine kattığını açıkladı.

Mevzu hakkında açıklama yapan Google sözcüsü Patrick Seybold, “Yayıncıların ve ortakların oyunları direkt kullanıcılara sunmasına yardımcı olma niyetimizi geçen yıl duyurduk. Bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmayacağız, lakin 2022’de Stadia kullanıcıları mükemmel oyunlar ile karşılaşacak.” sözlerine yer verdi.

Şirketin sık kullanılan hizmetlerini rastgele bir münasebet göstermeden sonlandırdığı biliniyor. Daha evvel Google Plus, Allo ve Go Links üzere platformları durdurma kararı alan şirketin birkaç yıl içerisinde Stadia’nın fişini çekeceği kestirim ediliyor.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: