Anasayfa / Girişimcilik / Google Play Games, Windows’ta beta sürecine giriyor

Google Play Games, Windows’ta beta sürecine giriyor

Google, bugün yeni duyurduğu PC için Google Play Games hizmetini beta testine sokuyor. Bu bağlamda üç ülke için kullanılabilir hale geliyor. Uygulama birinci olarak geçen ay The Game Awards sırasında duyurulmuştu. Google Play oyunlarını taşınabilir, tablet ve ChromeOS üzere platformlarda sunmasının yanı sıra Windows PC‘lerde de oynamanıza imkan tanıyor.

Google, yeni PC takviyesinin hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarları kapsayacağını açıkladı. Böylelikle oyuncular telefonda kaldıkları yerden bilgisayar üzerinde oyunlarına devam etme bahtına sahip oluyor. Bu da devamlılığı sağlama konusunda kıymetli bir adım oldu.

PC beta sürümü 25’ten fazla oyun içerecek

Şirket, 2022 yılının başlarında gelmesi beklenen PC uygulamasına erişim sağlayacak birinci pazarları evvelce açıklamıştı. Tekrar de şimdi ortada kesin bir tarih yoktu. Hizmet beta sürümüne eriştiğinde tester’lar Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival: The Joker Collaboration, ve Three Kingdoms Tactic üzere tanınan taşınabilir oyunlara erişim sağlıyor.

Google, beta testçilerinin toplamda 25‘ten fazla oyuna erişebileceğini açıklığa kavuşturdu. Yeni PC uygulaması, kullanıcıların kataloğa göz atmalarına, akabinde oyunları indirip büyük bir ekranda deneyimlemelerine ve son olarak fare ve klavye girişinden yararlanmalarına imkan tanıyor.

Google Play Games, PC sürümü senkronizasyon sunacak

Şirket bugün, oyunlardaki ilerlemelerin aygıtlar ortasında senkronize ilerleyeceğini de belirtti. PC uygulamasının lansmanı, Microsoft‘un Android uygulamalarını Windows 11‘e getirmek için yaptığı son atağa takiben, Amazon ve Amazon Appstore ile bir iştirak da içeriyor.

Google Play uygulaması PC için Microsoft ile birlikte oluşturulmadı. Yani şirketin kendi bünyesinde oluşturduğu ve dağıttığı kendi uygulaması. Buna ek olarak bir oyun akışı hizmeti de değil. Oyuncuların, üretimleri deneyimlemek için bilgisayarına indirmesi gerekiyor.

Sizler Google Play Games ve Windows 11 irtibatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: