Anasayfa / Girişimcilik / God of War’un PC sürümü için çıkış tarihi verildi!

God of War’un PC sürümü için çıkış tarihi verildi!

Santa Monica Studios‘un geliştirdiği ve PS4 özel oyunu olan God of War PC’ye geliyor. Daha evvel kimi kaynakların ortaya attığı tezler mutlaklaşmış oldu. Üstelik oyunun PC’ye geliş tarihi de epeyce yakın. Daha evvel Uncharted 4‘ün geleceği Sony tarafından kazara sızdırılmıştı. Artık daha fazla PlayStation özel oyunu PC’ye gelecek.

God of War, Ocak’ta PC için çıkış yapacak

Santa Monica’dan Grace Orlady, “God of War’ı PC’ye getirirken birincil gayemiz, takımın oluşturduğu fevkalâde içeriği vurgulamak ve platformun sunduğu güçlü donanımı kullanarak oyunun eşsiz, nefes kesici ve yüksek performanslı bir sürümünü oluşturmaktı” dedi. God of War’ın PC sürümünde kare suratı kısıtlaması yok ve 4K çözünürlük sunuluyor. Bu sayede oyuncular PC’de alabildikleri kadar yüksek kare suratlarına erişebilecek. Ayrıyeten PC sürümünde çok çeşitli grafik ön ayarları bulunuyor.

Gereğince güçlü bir PC’ye sahip kullanıcılar, daha düzgün çözünürlük ve yükseltilmiş ekran alanı yansımalarına erişebilecekler. Ayrıyeten PC versiyonu NVIDA’nın DLSS teknolojisi ile “tam entegrasyon” özelliğine sahip olacak. Oyunun bu sürümünde DualShock, DualSense ve öteki denetimciler desteklenecek ve 21:9 ultra geniş ekran dayanağını de içerecek.

God of War’ın PC sürümünün sistem ihtiyaçları şimdi açıklanmadı ama PC sürümünde ekstra içerikler olacak.

God of War PC sürümünde aşağıdaki ekstra içerikler yer alacak:

  • Kratos ve Atreus için Death’s Vow Zırh Seti
  • Exile’s Guardian Kalkan Görünümü
  • Bucker of the Forge Kalkan Görünümü
  • Shining Elven Soul Kalkan Görünümü
  • Dökkenshieldr Kalkan Görünümü

God of War PC versiyonu 14 Ocak 2022’de Steam üzerinden satışa sunulacak. Ön sipariş fiyatı olarak 329 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.