Anasayfa / Girişimcilik / God of War’ın PC versiyonuna dair FPS bedelleri geldi!

God of War’ın PC versiyonuna dair FPS bedelleri geldi!

AMD’nin NVIDIA tarafından geliştirilen DLSS teknolojisine rakip olarak sunduğu yeni kuşak FidelityFX Üstün Resolution teknolojisine dair yeni bir görüntü yayınlandı. Yeni periyotta 70’den fazla oyuna takviye verecek olan teknolojiyle ilgili God of War‘ın PC versiyonuna dair FPS pahaları de yayınlandı.

God of War, 4K’da 57 FPS’ye ulaşıyor!

AMD’nin uzun bir müddettir üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz Haziran ayında kullanıma sunduğu AMD FidelityFX Muhteşem Resolution teknolojisiyle ilgili yeni bir görüntü geldi.

Temel olarak nispeten daha düşün donanımlı bilgisayarlarda, yüksek çözünürlüklü grafiklerin daha yüksek FPS bedelleriyle sunulabilmesini amaçlayan bu teknoloji günden güne gelişiyor. Yapay zeka kullanarak, olağanda düşük çözünürlükte çalışan bir oyundaki eksik pikseller, AMD’nin kendi yapay zekası tarafından anlık olarak tamamlanıyor ve ortadaki çözünürlük farkını hissetmemeniz sağlanıyor.

NVIDIA’nın DLSS 2.0 teknolojisiyle yarışı beklenen bu teknolojinin kullanıldığı 70’den fazla üretimle ilgili FPS bedelleri paylaşıldı. AMD, tıpkı vakitte testin gerçekleştirildiği bilgisayarın donanım özelliklerini de paylaştı. Tanıtım görüntüsünde oyuncuların en çok dikkatini çeken üretim ise doğal olarak God of War’ın PC versiyonu oldu.

AMD FideltyFX SR kullanan sistemin özellikleri:

  • AMD Radeon RX6800XT
  • AMD Ryzen 9 5900X
  • 16GB DDR4-3200 RAM
  • QOGI AM4 Anakart.

Görüntüden da görebileceğiniz üzere üstteki sistemle ve 4K çözünürlükte, Ultra ayarlarda çalıştılan God of War’dan tam 57 FPS’ye erişilebilmiş. Olağan kurallarda, belirtilen sistemle God of War üzere grafik olağanüstüsü bir üretimde 57 FPS’ye ulaşmak pek mümkün değil. Bununla birlikte AMD’nin bu yeni kuşak teknolojiyle, bilhassa muhakkak oyunlarda epeyce uygun iş çıkardığı söylenebilir.

AMD tarafından geliştirilen FidelityFX Harika Resolution teknolojisi şu an için toplamda 70 farklı oyuna dayanak veriyor ve yeni geliştirilen oyunlar ortasında da bu teknolojiye takviye veren yeni imaller olacak. Pekala sizler yayınlanan görüntü ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: