Anasayfa / Girişimcilik / God of War’ın PC sürümünden yeni bilgiler ortaya çıktı

God of War’ın PC sürümünden yeni bilgiler ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde God of War‘ın PC sürümü duyurulmuştu. Şimdi sistem ihtiyaçları yayınlanmayan oyunun günümüz donanımları için tam dayanak sunduğu belirtildi. Bilhassa geniş ekranlara sahip kullanıcılar için de tam dayanak sunan God of War’ın PC sürümü için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Oyunun PC sürümünün geliştirici Santa Monica tarafından yapılmadığı ortaya çıktı. Diğer bir şirket PC portunu geliştirdi.

God of War PC portu Jetpack Interactive tarafından geliştirildi

Birçok kişi Santa Monica‘nın God of War’ın PC portunu kendisinin geliştirdiğini düşünüyordu. Lakin ortaya çıkan yeni bilgiler diğer bir şirketin olduğunu doğruladı. Bluepoint Games’in God of War portunu yapmaması şaşırtan bulundu ama Bluepoint daha çok “Remake” işlerinde profesyonelleşen bir şirket. Bu şekil platformlar ortası portları ise Saber Interactive yapmakta.

Jetpack Interactive ise daha evvel Plants vs. Zombies: Garden Warfare II ve NBA Live 16 dahil olmak üzere bir dizi EA oyununa katkıda bulunan bir şirket. Tıpkı şirket Bandai Namco’nun Dark Souls’u için mühendislik dayanağı sağladı. Ortaya çıkan bilgilere nazaran Jetpack Interactive, Sony ile birinci defa çalışıyor. Yeniden de çok duyulmamış bir şirketin büyük bir oyunu PC’ye port etmesi, Sony’nin o şirkete güvendiğini gösteriyor.

Bu yılın başlarında Sony, PC portlarında uzmanlaşan bir stüdyoyu (Nixxes Software) satın aldı. Bu satın alma hareketi birçok kişinin Sony’nin gelecekteki PC portlarının bu stüdyo tarafından yönetilebileceğine inanmasına neden oldu. Nixxes’in gelecekte Sony ile neyin üzerinde çalışacağı şimdi muhakkak değil.

God of War, 14 Ocak 2022‘de PC için çıkış yapacak. Oyun daha evvel PS4’te 19,5 milyon kopya satmayı başarmıştı.


İlginizi Çekebilir

PlayStation yaratıcısından Metaverse hakkında şaşırtan açıklama!

Sony ve PlayStation denince akla gelen birinci isimlerden biri olan Ken Kutaragi, PlayStation 4’ün piyasaya sürülmesinden kısa bir müddet evvel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.