Anasayfa / Girişimcilik / God of War yapımcısından PC oyuncularına bir müjdeli haber daha!

God of War yapımcısından PC oyuncularına bir müjdeli haber daha!

Geçtiğimiz günlerde PC oyuncuların beğenisine sunulan ve çıkışının üzerinden daha bir hafta dahi geçmemişken Steam‘i adeta alt üst eden God of War cephesinden hoş haberler gelmeye devam ediyor. Oyunun Yaratıcı Editörü Cory Barlog ve Teknik Üretim Kıdemli Müdürü Matt DeWald, gerçekleştirdiği yeni bir röportajda PC oyuncularını yakın gelecekte daha keyifli edeceklerinin de sinyallerini verdi.

God of War için resmi mod dayanağı gelecek!

Bildiğiniz üzere her ne kadar en yeni kuşak ve grafik olağanüstüsü bir üretimle da karşı karşıya olsalar, bilhassa sıkı oyuncuların aklına birinci gelen oyunun ömrünü yeni modlar ve içerikler ile genişletip genişletemeyecekleri oluyor. God of War için PC’ye özel rastgele bir DLC yahut ek öykü gelmeyeceği daha evvel açıklanmıştı.

Bu manada Sony’nin ve Santa Monica’nın oyuna rastgele bir mod dayanağı verip vermeyeceği merakla bekleniyordu. Yaptıkları bir röportajda DeWald ve Cory Barlog, oyuna yakın gelecekte bir mod takviyesi getirmek istediklerini ve oyuncuların God of War cihanında neleri değiştirip geliştirebileceklerini görmek için heyecanlı hissettiklerini söyledi. Hatta Barlog, bu telaffuzunu bir adım ileri götürerek, PC’de çabucak hemen bütün oyunları modlu oynamayı tercih ettiğini söyledi.

Her ne kadar hiçbir vakit God of War kadar ünlü bir oyun olmasa da Horizon Zero Down’ın modlamaya açık olmasıyla birlikte NexusMods’da oyuna dair onlarca yenilik ve içerik getirilmişti. Hatırlayabileceğiniz üzere meraklı bir PS4 oyuncusu, “God of War’da genç Kratos olsa nasıl görünürdü?” sorusuna yanıt aramaya çalışmıştı ve üstte da izleyebileceğiniz görüntüdeki üzere bir mod tasarlamıştı.

Bu manada God of War’ın tıpkı The Witcher 3 üzere modlamaya hayli müsait bir yapısı olduğu da düşünülürse, yeni karakterler, yeni envanter sistemi, yeni silahlar, yesyeni Atreus ve Kratos kaplamaları ve giysileri derken oyun çok yakın vakitte hiç olmadığı kadar eğlenceli hale gelebilir.

Pekala sizler bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: