Anasayfa / Girişimcilik / God of War yalnızca 24 saatte Steam’de rekor kırdı!

God of War yalnızca 24 saatte Steam’de rekor kırdı!

So

God of War‘ın PC sürümü yalnızca 24 saat içerisinde Steam‘de 65.000’den fazla eş vakitli oyuncuya ulaştı. SteamDB’ye nazaran, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana eş vakitli oyuncu sayısı süratle artmaya devam ediyor.

Sony, birinci olarak 2018’de PlayStation 4 için piyasaya sürülen God of War’ın PC versiyonuyla büyük beğeni topluyor. Horizon Zero Dawn ile PC’de beklenen rüzgarı yakalamayan Sony, PC sürümlerine gösterdiği ihtimamın karşılığını God of War ile alacak üzere görünüyor.

God of War’un Steam’deki oyuncu sayısı şaşırtıyor

Büsbütün tek oyunculu bir tecrübe için hiç üzücü bir eşik olmayan bu sayı, 2018 yılında PlayStation 4 için sunulan bir oyuna ilişkin olmasıyla, yani binlerce oyuncu tarafından daha evvel oynanmış olmasıyla şaşırtıyor. Bildiğiniz üzere God of War şu ana kadar PC için piyasaya sürülen üçüncü PlayStation oyunu. Horizon: Zero Dawn ve Days Gone geçen yıl sunulmuş ve Uncharted: Legacy of Thieves Collection ise bekleme listesine alınmıştı.

Bununla birlikte, God of War’ın yaratıcı direktörü Cory Barlog geçtiğimiz günlerde God of War’ın PC’ye gelişinin, devam oyunu olan God of War Ragnarok’u etkileyip etkilemeyeceği konusunda “hiçbir fikrinin” olmadığını söyledi.

“Her seferinde yeni bir oyun için uğraşıyoruz, her birine bakıp ‘Tamam, bu en uygunu mi? Beşerler bundan hoşlanıyor mu? Hakikat mu yaptık? Yanlış yaptığımız bir şey var mı? Bunu tekrar yaparsak gelecekte neyi daha âlâ yapabiliriz?’ diye soruyoruz. Fakat günün sonunda her şey Sony’nin kararına kalıyor.”

Bu ortada Steam, geçen hafta sonu 28 milyon kullanıcıya ulaşarak yepisyeni bir eş vakitli kullanıcı rekoru kırdı. Bu, 2020’deki pandeminin başlangıcında eş vakitli kullanıcı sayısının birinci defa arttığını gören Valve için rekor serisinin en sonuncusu.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: