Anasayfa / Girişimcilik / God of War PC için birinci inceleme puanları geldi

God of War PC için birinci inceleme puanları geldi

Birinci olarak 2018 yılında PlayStation 4 için piyasaya sürülen God of War, serinin hayranlarının PlayStation 2’den beri tatmadığı bir eğlenceyi tattırmıştı. Çıktığı periyotta ve sonrasında büyük övgüler alan oyun, PlayStation 4’ün hit oyunları ortasında. Bu başarılı üretimin yakın vakitte Steam‘de, PC platformu için yayınlanacağı haberi verilmiş ve bu bir yankı uyandırmıştı. Nihayet büyük gün geldi ve God of War’un PC sürümünden birinci tenkitleri görmeye başladık.

God of War, PC’de beğenilen karşılandı

Oyunun kıssasıyla ilgili bir beklenti hiç oluşmamıştı. PlayStation 4 ve 5’te oynanabilen oyunun birebirini göreceğimiz için içerik bakımından bir hayal kırıklığı yaşanması mümkün değil. Oyuncuların beklentisi, teknik açıdan oyunun ne kadar âlâ uyarlandığı tarafında oldu. Çünkü konsolda başarılı olan GTA IV’ün PC’de teknik olarak ne kadar makus olabildiğini görmüştük. Neyse ki God of War için bu senaryo tekrarlanmış üzere görünmüyor. Oyunun Metacritic’teki birinci incelemeleri, 93 ortalama oluşturdu.

PlayStation’ın klasikleşmiş oyunlarından biri olan God of War, bir oyuncunun PlayStation satın alması için tek başına bir sebep olabiliyordu. Artık oyunu PC’de de oynayabildiğimize nazaran gelecekte daha fazla PlayStation Exclusive oyununun PC’ye gelmesine tanıklık edebiliriz. Bu durum, özel oyunlar için PlayStation satın alanlara isyan ettirebilir. PlayStation Exclusive oyunlarının artık exclusive olmaktan çıkmasının, PlayStation kitlesine nasıl bir ziyan verebileceği de merak konusu. Yeniden de bununla ilgili konuşmak için erken.

God of War (PC) sistem ihtiyaçları

En az:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel i5-2500k (4 core 3.3 GHz) or AMD Ryzen 3 1200 (4 core 3.1 GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 960 (4 GB) or AMD R9 290X (4 GB)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel i5-6600k (4 core 3.5 GHz) or AMD Ryzen 5 2400 G (4 core 3.6 GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1060 (6 GB) or AMD RX 570 (4 GB)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 70 GB kullanılabilir alan


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: