Anasayfa / Girişimcilik / Game Pass’e eklenen oyunların toplam bedeli belirli oldu!

Game Pass’e eklenen oyunların toplam bedeli belirli oldu!

Microsoft tarafından 2017 yılında oyuncuların kullanımına sunulan Game Pass, tahminen de son 4 yılın en hareketli periyodunu geçirdi. Microsoft tarafından yüzdesel olarak en çok oyun eklenen seneyi geride bırakan abonelik sistemine 2021 yılında eklenen oyunların toplam bedeli ortaya çıktı. Ortaya çıkan sayılar hayli ilgi çekici…

Game Pass sistemi iki platformda ayrılmıştı

Bilindiği üzere Microsoft, geçtiğimiz ay yaptığı atakla oyuncuların başını karıştıran bir sıkıntıya tahlil üretmişti: Ünlü şirket, her iki platformda da Xbox Game Pass olarak isimlendirilen abonelik sistemini, Windows platformunda PC Game Pass olarak isimlendirmeye karar vermişti.

Ünlü oyun sitelerinden Loadout merkezli gelen sayılara nazaran Xbox Game Studios cephesinden gelen Halo Infinite, Psychonauts 2 ve Forza Horizon 5 de dahil olmak üzere bu yıl yüzlerce oyunu bünyesine dahil eden Game Pass, dört yıllık tarihinin madden en çok oyun eklenen yılını geçirdi.

Buna nazaran Bethesda’nın oyun yelpazesini de sistemine dahil etmesiyle Game Pass, toplamda $6,317 pahasında oyunu abonelik sistemine ekledi. Xbox Store bünyesinde birtakım üretimlerin mahallî fiyatlandırmayla satıldığını göz gerisi edersek, bu sayı günlük kur üzerinden 78 bin TL üzere bir meblaya denk geliyor.

Son bir yılda eklenen oyunlara ay ay bakıldığında ise en 2021’in Mart ayında toplam 964 dolar pahasında oyun eklendiği göze çarpıyor. Bu ay Bethesda bünyesindeki bütün üretimlerin (30 farklı oyun) ve genişleme paketlerinin bu kıymetin sağlanmasına katkıda bulunduğu söylenebilir.

Pekala sizler Game Pass hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: