Anasayfa / Girişimcilik / Game Pass, Steam’e mi geliyor? Birinci sinyaller verildi!

Game Pass, Steam’e mi geliyor? Birinci sinyaller verildi!

Son vakitlerde Microsoft ve Valve ortasındaki bağlar gelişiyor. Elinin altındaki oyun stüdyosu sayısını artıran Microsoft, olağan koşullarda PC oyunlarını Microsoft Store üzerinden yayınlasa da birtakım istisnalar sonucu oyunların Steam‘de de çıktığını görmüştük. Tekrar Microsoft’a ilişkin olan Bethesda, kendi istemcisinin devre dışı kalarak kullanıcı bilgilerini Steam’e transfer edeceğini açıklamıştı. Yaşanan bu gelişmeler, Steam ve Xbox ortasındaki samimiyetin geliştiğini göstermekteydi.

Valve’ın başındaki isim Gaben Newell, abonelik tabanlı oyun kütüphaneleri hakkında konuşurken Game Pass’in Steam’e gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruyu açıkça cevapladı.

Gaben, Steam’de Game Pass’i görmek istiyor

Gaben Newell, katıldığı röportajda abonelik tabanlı oyun kütüphaneleri hakkında konuştu. Newell’in açıklamasına nazaran Steam, yakın devirde bu türlü bir sistem getirmeyi planlamıyor. Lakin Game Pass’i Steam’de görmekten memnunluk duyacaklarını söylüyorlar. Yani Steam Pass üzere bir servis geliştirmek yerine Game Pass için Microsoft ile işbirliği yapmaya açıklar.

Game Pass’e benzeri bir sistem aslında Steam’de epeydir bulunuyor. Ülkemizde de faal olan EA Play servisini satın alarak birden fazla EA oyununa aylık tek bir abonelikle erişebiliyorsunuz. Steam’de bu abonelik için özel bir sayfa var. Ayrıyeten Xbox Game Pass Ultimate paketini satın aldığınızda EA Play kütüphanesindeki oyunlara da ek fiyat ödemeden sahip olabiliyorsunuz.

Windows 10 ve Windows 11 kullanan her bilgisayarda Microsoft Store mevcut. Hasebiyle her PC oyuncusu esasen Game Pass’e fazla zorlanmadan erişebilir. Lakin Steam, yıllardır kullanıcıları için inanç tabir ediyor. Güçlü bir topluluk altyapısı var ve beşerler Steam’de birbirlerini arkadaş ekledikleri için Steam dışındaki platformlara pek çıkmamayı tercih ediyor.

İlerleyen vakitlerde Game Pass’in Steam’e geldiğini görmemiz son derece mümkünlük dahilinde. Bunun olması için Microsoft’un da onay vermesi gerekiyor. Steam ve Game Pass ortasında kurulacak iştirakin, PC oyuncuları için kıymetli bir gelişme olacağını söylemeden edemeyiz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: