Anasayfa / Girişimcilik / Game Pass, Microsoft’un beklentilerini karşılayamadı!

Game Pass, Microsoft’un beklentilerini karşılayamadı!

Game Pass abonelik sistemi gelişiyor, lakin Microsoft’un tam da istediği üzere değil. Teknoloji dünyasında finansal raporların paylaşıldığı periyoda girerken, Microsoft da kendi bilgilerini paylaştı. Haziran ayında 30 milyon abone sayısına ulaştıklarını sav edilen şirket, yıl sonu maksadına ulaşamadı.

Beklenenden daha az yükselen Game Pass, yeniden de değerli sayıda kullanıcıya sahip olması ile dikkat çekiyor. Şimdi tam sayılar açıklanmasa da Microsoft’un hala mutlu olduğu tez ediliyor.

Game Pass beklenen büyümeyi gerçekleştiremedi

Bünyesindeki oyunlar ve sunduğu fiyat siyaseti ile övgüleri toplayan sistem, yıl sonu beklentilerinin gerisinde kaldı. Microsoft, abonelik sisteminin en az %48 büyüyeceğini kestirim ederken, gelen sayılar durumun aksini söylüyor. Çünkü Xbox Game Pass, içerisinde bulunduğumuz yıl içerisinde yalnızca %37‘lik bir genişleme kaydetti.

Take Two yöneticileri tarafından 30 milyon aboneye ulaştıkları argüman edilen sistemin, şayet ki sayılar doğruysa, bu maksada varamadıkları öğrenildi. Fakat Microsoft cephesi enseyi karartmayacak üzere gözüküyor. Çünkü analistlerin yorumlarına nazaran %37’lik artış, toplam kullanıcı sayısını 20 milyonun üzerine çıkarıyor. Yani Microsoft, 30 olmasa da 20 milyon abone sayısını geride bırakmayı başardı.

Şimdi net abone sayısını açıklamayan şirket, ilerleyen periyotlarda en gerçek bedelleri basına sunacak. 26 Ekim tarihinde kıymetli bir duyuru gerçekleştirecek olan Microsoft, şimdiden dikkatleri de üzerine topladı. Öte yandan üst seviye yöneticilerinin bir nevi maaşını Game Pass abonelerine nazaran konumlandıran şirketin, atacağı adımlar da epeyce merak ediliyor. Başta CEO Satya Nadella olmak üzere birçok yönetici, artan abone sayısına nazaran gelir elde ediyor.

Geleceğin oyun modeli olarak görülen Game Pass, kuşkusuz daha yüksek sayılara ulaşacaktır. Çünkü çok yakın bir vakitte 11 oyunu birden bünyesine dahil eden Microsoft, markalarını da sisteme hazırlıyor. Bethesda üretimi Starfield, Age of Empires IV yahut Forza Horizon 5 üzere üretimler, oyuncuları abone olma konusunda teşvik edecektir.

Pekala sizler Xbox Game Pass ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Sistemin eksikleri neler? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: