Anasayfa / Girişimcilik / Game Factory Booster’ın ikinci periyot müracaatları açıldı

Game Factory Booster’ın ikinci periyot müracaatları açıldı

Oyun teşebbüsleri için hayata geçirilen Google for Startups – Game Factory Booster programının ikinci periyot müracaatları açıldı. Google for Startups ve Game Factory iş birliğiyle düzenlenen program, Türk oyun stüdyolarını geleceğin dünyasına hazırlayarak küresele taşıyacak.

Geçtiğimiz yıl yüzlerce takımın başvurduğu Google for Startups – Game Factory Booster programı, bu yıl da Aralık 2021 – Mayıs 2022 tarihleri ortasında hibrit olarak gerçekleşecek. Her yıl Türkiye’nin en çok gelecek vadeden oyun stüdyolarının seçildiği programın müracaatları ise 13 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek.

Türk oyun stüdyoları, nitelikli eğitimlerle geleceğe hazırlanacak

Oyun dalındaki aktivitesini giderek artıran Google’ın ve oyun geliştiricilere özel kuluçka merkezi Game Factory’nin eğitmenleriyle, Türk oyun stüdyoları bir ortaya gelecek. Yaratma, yayınlama, ölçeklendirme ve stüdyo işletme üzere hem teknik hem de idare alanında eğitimlerin olacağı Booster #2 programı sayesinde Türk oyun stüdyoları geleceğin dünyasına hazırlanacak.

Programa seçilen oyun geliştiricileri, Google’ın ve Game Factory’nin alanında uzman mentorlarıyla bir ortaya gelecek. Oyun geliştiricileri hem oyun dalının çeşitli alanlarında tecrübeli şahıslarla tanışma fırsatına hem de birebir mentorluk alma imkanına sahip olacak.

Ayrıyeten programdaki oyun stüdyoları; birçok Google eserleri için kredi alma imkanı da yakalayacak.

Oyun geliştiricileri, program kapsamında 19 hafta boyunca eğitimlerden ve mentorluklardan faydalanacak. Program sonrasında ise oyun stüdyoları, yatırımcılarla bir ortaya gelecek. Ayrıyeten hızlandırma sonunda, oyun kesimine ilgi duyan yatırımcıların ve iş insanlarının da demo day’e nasıl katılabileceği duyurulacak.

Müracaat için events.withgoogle.com/game-factory-booster adresini ziyaret ededebilirsiniz.

Game Factory’nin CEO’su Efe Küçük mevzu hakkında şu sözleri paylaştı;

“Google for Startups – Game Factory Booster programı bizim en büyük ‘iyi ki’lerimizden birisi oldu. Fevkalade takımlarla tanıştık ve birbirimizden çokça şey öğrendik. Birinci programımızdan edindiğimiz deneyimler ve çıkarımlarla bu ikinci programı çok daha güçlü bir biçimde hazırladık. Büyükşehirlerde açtığımız ofis alanlarıyla da birlikte, programa katılmaya hak kazanacak gruplara hem Google tarafından hem de Game Factory tarafından çok daha ileri düzey dayanaklar verebileceğiz.”

Google Geliştirici Alakaları Bölge Başkanı Barış Yesugey ise geçen yıl 13 grubu mezun ettiklerini ve bu yıl hızlandırma programının daha da başarılı geçeceğini söyledi.

“Google for Startups olarak Game Factory ile harika bir sinerji yakaladık. 13 erken basamak oyun geliştirici ekibi mezun ettiğimiz birinci sınıf sonrası kazandığımız tecrübe ile ikinci sınıfın daha da başarılı geçeceğine inanıyoruz. Google olarak Türkiye oyun geliştirici ekosistemine takviye olmaya devam edeceğiz.”


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.