Anasayfa / Girişimcilik / Forza Horizon 5’teki yanılgıların tahlili için tarih verildi!

Forza Horizon 5’teki yanılgıların tahlili için tarih verildi!

Forza Horizon 5, geçtiğimiz hafta çıkış yapmış ve büyük ilgi toplamıştı. Oyun çıktığı üzere yüksek puanlı tenkitler aldı ve satın alma sayfalarında ‘Son derece olumlu’ üzere iç açıcı ortalamaları tutturmayı başardı. Lakin 2021 yılındayız ve oyun dünyası eskisi üzere toz pembe değil. Son birkaç AAA üretimde olduğu üzere bu oyunda da buglar mevcut. Kimi oyuncuları sıkıntıdan çıkaran yanılgılar için güncelleme tarihi verildi.

Forza Horizon 5’te her ne kadar yanılgılar mevcut olsa da şu ana kadar oyunu zehir edecek çeşitten buglara rastlanmadı. Lakin gördüğünüzde keyfinizi kaçırabilecek yanlışlar mevcut. Görünüşe nazaran bu kusurların büyük kısmı, tek bir yanılgı düzeltme paketiyle çözülecek.

Forza Horizon 5 bugları gelecek hafta çözülecek

Yarış oyunlarında çoklukla fazla yanılgı görmeyiz. Lakin oyunda direksiyonun kilitlenmesi üzere yanılgılar bazılarınızın keyfini kaçırmış olabilir. Forza geliştirici grubunun açıklamasına nazaran gelecek hafta yayınlanacak güncelleme ile kıymetli kusur düzeltmeleri yapılacak. Bu bilgi, geliştirici takımın resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

Ne yazık ki, düzeltmeyle ilgili biraz daha test gerektirecek bir sorun bulduk. Bu düzeltmeyi önümüzdeki haftaya kadar uzatmaya karar verdik. Gönderdiğiniz tüm takviye ve biletler için teşekkür ederiz. Bu bahiste herkesin sabrını nitekim takdir ediyoruz.

Forza geliştirici takımının açıklaması

Olağan kurallarda güncellemenin önümüzdeki 1-2 gün içerisinde yayınlanmış olması gerekirdi. Lakin bu sürecin yaklaşık bir hafta daha uzadığı bilgisi bu paylaşımda yer aldı.

Forza Horizon 5 sistem ihtiyaçları

Grafikleriyle büyük övgüler toplayan Forza serisini yükselten oyun Forza Horizon 4 olmuştu. Bu oyunun muvaffakiyetinin akabinde beşinci oyundan da grafik konusunda beklentilerimiz başımızda yer edinmişti. Forza Horizon 5, grafik kalitesi konusunda hayli âlâ görünüyor ve bu durum sistem ihtiyaçlarını de yükseltiyor. Oyunu oynamak için gereken sistem bileşenleri şu formda:

En az ihtiyaçlar:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 version (1909) ya da yükseği
 • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 / Intel i5-4460
 • RAM: 8GB
 • Ekran Kartı: AMD RX 470 / Nvidia GTX 970
 • VRAM: 4GB
 • Sabit Disk: 110 GB

Önerilen ihtiyaçlar:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 version (1909) ya da yükseği
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X / Intel i5-8400
 • RAM: 16GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD RX 590 / Nvidia GTX 1070
 • VRAM: 8GB
 • Sabit Disk: 110 GB

İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: