Anasayfa / Girişimcilik / Forza Horizon 5, işitme engelli bireylere jest yapacak!

Forza Horizon 5, işitme engelli bireylere jest yapacak!

2021 yılına damga vuran oyunlardan biri tartışmasız Forza Horizon 5’di. Daha düzgün grafiklerle ve yeni araçlarla dördüncü oyunun tesiri üzerimizdeyken bizi çok doza götüren beşinci oyun, takdir edilesi bir özelliği bünyesine katma hazırlığında. AAA oyunlarda işitme engelli bireyler için işaret lisanı seçeneği her kezinde es geçiliyor. Bu durum, oyunları herkese ilişkin olmaktan çıkarmakta. Forza Horizon 5, işitme engellileri önemseyen az oyunlardan biri olmaya geliyor.

Forza Horizon 5, yeni ayla birlikte işaret lisanını destekleyecek

Forza serisini öbür yarış oyunlarından ayıran özelliklerinden biri, orta sahnelere sahiden değer vermesi. Orta sahnelerde oyunun kıssasını direkt etkileyen durumlar konuşuluyor ve bir oyuncu için bunları anlayamamak acı verici olmalı. Neyse ki artık işitme engelli bireyler, Forza oynarken orta sahneleri atlamak zorunda değil. 1 Mart itibariyle oyuna eklenecek olan işaret lisanı seçeneği ile orta sahnelerde işaret lisanıyla diyalogları tanım eden bir sunucu göreceksiniz.

Forza Horizon 5

Bu özellik, oyun içerisindeki 300’ü aşkın orta sahnede aktif olabilecek. Böylelikle işitme engelliler, oyunun hiçbir ayrıntısını kaçırmadan oynamaya devam edebilecek. Xbox, bu özelliğin duyurusunda öbür oyun stüdyolarına da bildiri verdi. AAA oyunlardaki orta sahnelerde işaret lisanının yer alması için öbür büyük stüdyolara davette bulunuldu.

Xbox’ın erişilebilirlik alanında sunduğu çeşitlilik için büyük bir avantaj olan işaret lisanını, öteki Xbox oyunlarında görmeyi de umuyoruz. Özel oyunlarıyla yakın gelecekte bizi adeta bombardımana sokacak olan Xbox Game Studios, işaret lisanı takviyesi ile herkesin gönlünü almayı başarabilir.

Sizce Forza Horizon 5 üzere bir oyunda işaret lisanının olması değerli mi?


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: