Anasayfa / Girişimcilik / Fortnite, Unreal 5’e geçiş yapıyor!

Fortnite, Unreal 5’e geçiş yapıyor!

Fortnite, oyun motorunda değişikliğe gidiyor. Sevilen online oyunun imalcisi Epic Games, tekrar kendi geliştirdikleri Unreal Engine 5 için kolları sıvadı. Oyununu yeni döneme geçirerek heyecanı arttıran şirket, yaptığı duyuru ile oyun motoru muştusunu de vermeyi ihmal etmedi.

Olağan koşullarda 2021’in ortaları için verilen müjde, biraz geç de olsa gerçekleşti. Epic Games, Fortnite‘ın Unreal Engine 5‘e geçişinin tesirlerini, yavaş yavaş oyunculara hissettirecek.

Fortnite, “yeni nesil” oluyor

Epic Games‘in erken erişime açtığı Unreal Engine 5, şu an için tam kapasite çalışmıyor. Şirket, öbür oyun stüdyolarına demo yapabilecek kadar erişim sağlarken, kendileri eksiksiz geliştirmeler yapabiliyorlar. Örneğin yakında çıkacak Matrix Awakens, Unreal Engine 5 ile geliştirilmiş bir teknoloji demosu olacak. Fakat Fortnite için işler tam manasıyla bu formda yürümüyor.

Yeni jenerasyon oyun motoruna kayacak oyun, her platformda tesirlerini hissettirecek. Geliştirmelerin sürdüğü üretim büsbütün geliştirildiğinde, PC, oyun konsolları ve taşınabilir platformlarda Unreal Engine 5 ile çalışacak. Bu sayede oyuncular, tecrübelerini teknolojik açıdan bir adım öteye taşıma imkanına sahip olacaklar.

Teste açık olan yeni oyun motorunun performansı da merak ediliyor. Bilhassa oyun dünyası, Unreal Engine 5‘in yapabileceklerine rağmen büyük beklenti içerisinde. Fortnite oyuncularının da merak ettiği sürüm yükseltmesinin neler getireceği şimdi açıklanmadı. Epic Games, rastgele bir grafik güncellemesi yahut optimizasyon farkı olup olmayacağını belirtmedi.

Chapter 3‘e geçiş yapan Fortnite ise, hala oyuncular ortasında epeyce tanınan. Bilhassa son gelen Spider-Man eklentisi, birçok kişi tarafından beğeniyle karşılandı. Ayrıyeten oyuna eklenen ağ atma mekaniği de birçok kesim tarafından övgülü geri dönüşlere sebep oldu. Birinci dönemi yayınlayan Epic Games, oyunculara bunun dışında da birçok sürpriz yaptı. Şirket, Battle Pass‘in tamamını yenileyerek oyuna olan ilgiyi de canlı tutmaya çalışıyor. Bakalım Fortnite, Unreal Engine 5 ile yakaladığı havayı sürdürebilmeyi başarabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler oyun için planlanan motor yükseltmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Unreal Engine 5 başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Roblox’un başına bela olan YouTuber ile ilgili resmi karar çıktı!

Oyun dünyası ve Roblox, hayli uzun müddettir devam eden bir mahkeme ile çalkalanıyordu. Oyunun imalcisi tarafından Ruben Simon isimli YouTuber ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.