Anasayfa / Girişimcilik / Fortnite, Travis Scott’ı bünyesinden kaldırıyor!

Fortnite, Travis Scott’ı bünyesinden kaldırıyor!

Fortnite, Travis Scott‘ı yavaş yavaş kaldırıyor. Geçtiğimiz günlerde konser sırasında yaşanan felaket ile tenkit oklarının üzerine çevrildiği ünlü rapçi, sevilen oyunda olmayabilir. Çünkü geçtiğimiz günlerde Epic Games cephesinden yapılan duyuru argümanları kuvvetlendirdi.

Aşikâr başlı eserleri mağazadan kaldıran Fortnite, ünlü müzikçiye özel oyuna eklenen bir ifadeyi de sildi. Tam olarak nedeni açıklanmasa da, konser sırasında yaşanan üzücü olayın çabucak akabinde bu türlü bir adımın gelmesi manidar karşılandı.

Fortnite, Travis Scott ile alakalı her şeyi kaldıracak mı?

Birinci olarak mağazasındaki günlük eserlerin satışa çıktığı sekmeyi kapatan Fortnite, bu hizmeti bir mühlet vermeyeceklerini açıkladı. Travis Scott için çıkarılan sözün ismi geçmese de, ünlü müzikçi için çıkan bir eserin sessizce silinmesi dikkatlerden kaçmadı.

Bilhassa sevilen oyun ile içli dışlı olan Travis Scott‘ın eserlerinin kaldırılması, hayranlarını üzdü. Fortnite‘ın gerçekleştirdiği birinci konserin bir numaralı konuğu olan başarılı müzikçi, daha sonraları da işbirliğini sürdürmüştü. Oyuna karakteri eklenen ve belirli başlı tabirlerle oyuncuları şaşırtan Scott, bilhassa son olaydan sonra 1 numaralı gündem unsuru haline geldi.

5 Kasım tarihinde şahsen kendi düzenlediği Astroworld etkinliğinde sahne alan Travis Scott, konseri devam ettirememişti. Çıkan arbedede 8 kişi hayatını kaybederken, birçok kişinin de yaralandığı ortaya çıktı. Ambulansı görünce konseri iptal eden Travis Scott ise, tenkitlerin odak noktasında yer aldı.

Kimi kesitler ünlü rapçinin, seyircileri kışkırttığını ve arbedenin bu nedenle çıktığını belirtiyor. Tazminat davalarının üst üste açıldığı Travis Scott cephesi ise, aktifliği eksiksiz iptal ederken hayli üzgün olduklarını belirttiler. Bilhassa yaşanan arbedeyi görmediği için suçlanan müzikçi, konserine 30 dakika daha devam ettiği için de eleştiriliyor. Bu gelişmeler karşısında Epic Games‘in de sessiz sedasız silme atılımları yaparak, olaylara dahil olmak istemediği sav ediliyor. Bakalım Fortnite, günlük mağazasını geri getirdiğinde Travis Scott‘a yer verecek mi, bekleyip göreceğiz.

Sizler Fortnite cephesinden gelen hamleyi nasıl yorumluyorsunuz? Sizce Epic Games ünlü müzikçiyi bünyesinden çıkarmakta haklı mı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: